کد مطلب: 91979 تعداد بازدید: ۱۵

مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران:

اقدامات جهادی طلاب کارآمدی حوزه‌های علمیه را به تصویر کشید

پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۱:۰۴
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران گفت: اقدامات جهادی طلاب باعث سربلندی حوزه‌های علمیه شد و بار دیگر کارآمدی این مرکز را نمایان کرد.

حجت‌الاسلام ‌والمسلمین علی غفاری در نشست با مدیر و همکاران مدارس علمیه خواهران سطح 2 و 3 جویبار ضمن تسلیت به همکارانی که بستگانشان را در اثر بیماری کرونا ازدست‌داده‌اند، بیان کرد: شیوع ناگهانی ویروس کرونا باعث ایجاد اختلال در شرایط روحی و روانی مردم شد؛ اما در همین وضعیت، طلاب و کادر حوزه‌های علمیه، بدون ضابطه خاص و با روحیه جهادی و انجام اقدامات گسترده‌ای در تولید ماسک، همکاری در تغسیل و تدفین اموات، آماده کردن بسته‌های حمایتی و غیره، باعث سربلندی حوزه علمیه شده و بار دیگر کارآمدی این مراکز را نمایان کردند.
وی تصریح کرد: در کنار همه این آموزه‌های درس‌آموز که ناخواسته خداوند بسترش را آماده کرد و موجب همکاری خوب اقشار مختلف مردم شد، متأسفانه عده‌ای به‌جای درس گرفتن و برگشت به ملکات انسانی به خصوص در ماه مبارک رمضان به‌عنوان عرصه پس دادن امتحان، کارهای غیرمتعارفی مانند روزه‌خواری، بدحجابی و مشابه آن انجام دادند؛ درصورتی‌که مرگ به‌خصوص در شرایط کرونایی مثل یک گردنبند به گرد آویزان است.
خانم سکینه قاسمی مدیر مرکز تخصصی حوزوی ریحانه الرسول(سلام‌الله علیها) جویبار در این نشست ضمن تشکر از حضور مدیر حوزه علمیه خواهران استان گفت: طلاب و کادر این مرکز تخصصی نیز از ابتدای شیوع ویروس کرونا به‌صورت خودجوش اقدامات ارزشمندی را انجام داده و با استقرار ماشین‌های دوخت در مدرسه در تهیه ماسک همکاری کردند.
وی افزود: دوره فشرده آموزش تغسیل و تدفین نیز در این مرکز حوزوی برگزار شد تا کادر و طلاب علاقه‌مند بتوانند به‌صورت مفید و مستمر از این دوره‌ها استفاده و در صورت لزوم در مراسم تغسیل اموات حضور یابند که از این طلاب آموزش‌دیده 6 نفر موفق به انجام کار میدانی شدند.
خانم شهربانو میرزائی، مدیر مدرسه علمیه الزهرا(سلام‌الله علیها) جویبار نیز در این برنامه اظهار کرد: این مدرسه علمیه با مشارکت هیئت امناء در 3 مرحله کمک معیشتی و حمایتی به طلاب نیازمند اهداء کرد.
وی اعلام کرد: طلاب و کادر این مدرسه نیز به‌صورت جهادی از ابتدا شیوع این بیماری، احساس وظیفه کرده و در تولید ماسک، تغسیل و تدفین اموات، تهیه بسته‌های معیشتی و امور مشابه همکاری جهادی داشتند.
وی ضمن بیان این‌که بحث آموزشی طلاب در حد توان و با بهره‌مندی از فضای مجازی، در حال انجام است، تأکید کرد: فضای مجازی ممکن است تأثیر آموزش فضای حقیقی را نداشته و حضور طلاب در مدارس و نفس استاد بسیار اثربخش‌تر باشد؛ اما در شرایط کنونی استفاده از این فضا نیز مثمر ثمر بوده است.
نشست مدیر و برخی از همکاران حوزه علمیه خواهران مازندران با مدیر و کادر مدارس علمیه خواهران جویبار با هدف بررسی
مسائل و مشکلات این مدارس در مباحث آموزشی، پژوهشی و فرهنگی و غیره برگزار شد.