کد مطلب: 91510 تعداد بازدید: ۷

مدیر مدرسه علمیه خواهران شهید مطهری(ره)تنکابن:

بانوان طلبه جایگاه ممتازی در رشد و اعتلای جامعه دارند

شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۷:۳۶
مدیر مدرسه علمیه شهید مطهری(ره) تنکابن گفت: بانوان طلبه جایگاه ممتازی در رشد و اعتلای جامعه به‌ویژه در ابعاد فرهنگی، تربیتی و آموزشی دارند.

خانم کبری بیان کرد : زنان در جامعه ما نیمی از پیکره اجتماع را تشکیل داده و اولین مربیان تربیت در خانواده هستند؛ بنابراین علاوه بر نقش همسری و نقش مادری، با تقویت معارف الهی و آشنایی عمیق و عالمانه زنان با معارف اسلامی همراه  باتربیت دینی توسط خواهران طلبه، این عزیزان قادر خواهند بود نقش موثری در رشد و اعتلای جامعه به‌ویژه در ابعاد فرهنگی، اجتماعی، تربیتی و آموزشی داشته باشند.
وی افزود: طلاب با تبیین سبک زندگی غربی و نقد آن، نباید بگذارند بر اثر فرهنگ غربی، نقش و جایگاه مادری و تربیت فرزند در نهاد خانواده کمرنگ و تضعیف شود؛ قطعاً روشنگری سبک زندگی اسلامی و ایرانی در مکتب جعفری در حوزه‌های علمیه خواهران و تحقق این امور باعث رشد فرهنگی و استحکام بنیان خانواده می‌شود و همه این‌ها با لطف الهی، عنایات حضرت ولی‌عصر (عج الله تعالی فرجه الشریف) و حمایت رهبر معظم انقلاب(مدظله‌العالی) تداوم می‌یابد.
اولین مدرسه علمیه خواهران مازندران با بیش از 300 طلبه فعالیت دارد
استاد حوزه تصریح کرد:  مدرسه علمیه خواهران شهید مطهری(ره) تنکابن در سال 1360به برکت انقلاب اسلامی، در یک مکان ساده و با چند طلبه کار خود را آغاز کرده و  بعد از گذشت چند سال، باهمت امام‌جمعه وقت و زیر نظر مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران و مدیریت مازندران، رسالت خویش را انسجام بخشید.
وی تأکید کرد: این مدرسه علمیه هم‌اکنون دارای بیش از 100  طلبه در حال تحصیل در دو نوبت به‌صورت پاره‌وقت و حضوری و نزدیک به 200 طلبه فارغ‌التحصیل است.
مدیر مدرسه علمیه خواهران تنکابن ادامه داد: بیش از 90  نفر از طلاب فارغ‌التحصیل این مدرسه علمیه به‌عنوان مدیر، استاد، کادر در مدرسه علمیه و به‌عنوان معلم، مبلغ، مشاور و کارشناس با نهادهای مختلفی مانند آموزش‌وپرورش، بسیج خواهران، سپاه، سازمان تبلیغات، اداره اوقاف، فرمانداری، دانشگاه‌ها، و غیره همکاری مستمر دارند.
وی خاطرنشان کرد: نظر به این‌که در ایام پذیرش سال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه خواهران قرار داریم، مدرسه علمیه شهید مطهری(ره) تنکابن فعالیت‌هایی مانند تهیه و توزیع تبلیغات و بنر در ادارات سطح شهرستان‌های تنکابن، عباس‌آباد، خرم‌آباد، سلمان شهر و نصب بنر در مکان‌های عمومی در سطح شهر و روستا، ارسال پیامک  ثبت‌نام به عموم مردم، تهیه کلیپ‌های کوتاه جهت تبلیغ ثبت‌نام در فضای مجازی و رسانه محلی و غیره  انجام داده است که امیدواریم امسال نیز شاهد استقبال حداکثری بانوان علاقه‌مند به تحصیل در این مرکز دینی باشیم.