کد مطلب: 91253 تعداد بازدید: ۱۲

مدرسه علمیه ریحانة الرسول(س) نگین درخشان شهرستان نکا

شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۶:۰۴
مدرسه علمیه ریحانه الرسول(س) شهرستان نکا در سال ۱۳۹۱ با همت امام جمعه وقت حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی لائینی و زیرنظر مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران تأسیس شد.

خانم جمیله لطیفی بیان کرد: حوزه‌های علمیه خواهران سبب شکوفایی استعدادها و بالندگی خواهران در زمینه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و تربیتی شده است.
وی افزود: حضور خواهران طلبه در عرصه‌های مختلف، مبیّن اعتقاد و باور عمیق آن‌ها به معارف دینی است که نمونه بارز این آن همانند حوادث غیر مترقبه گذشته، حضور طلاب در عرصه مبارزه با ویروس کرونا در حال حاضر و همدلی و همکاری با نهادهای بهداشتی است.
معاون فرهنگی مدرسه علمیه خواهران نکا در ادامه با اشاره به آغاز پذیرش سراسری حوزه‌های علمیه خواهران اعلام کرد:
این مدرسه علمیه در سال 1391 با دوازده طلبه فعالیت خود را آغاز کرد و هم‌اکنون دارای 98 طلبه است که 10 طلبه فارغ‌التحصیل شده‌اند.
وی تأکید کرد: طلاب و مبلغین مدرسه علمیه ریحانه الرسول (سلام‌الله علیها) نکا با نهادهای مختلفی مانند سپاه، بسیج، کمیته امداد، سازمان تبلیغات، کمیته امداد، آموزش‌وپرورش و غیره همکاری دارند.
لطیفی خاطرنشان کرد: نظر به شروع پذیرش، اطلاع‌رسانی از طریق نصب بنر در سطح شهر و در فضای مجازی و با هماهنگی با نهادهای دیگر و نشر اطلاعیه در کانال‌ها و گروه‌های داخلی به اطلاع عموم خواهران برسد.
اطلاع‌رسانی پذیرش سال جاری با شعار هر طلبه، معرف یک داوطلب آغاز شد، امیدواریم با اهتمام طلاب این امر تحقق یابد.