کد مطلب: 91252 تعداد بازدید: ۸

مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) کلاردشت:

حوزه های علمیه مولّد اصلی فرهنگ در جامعه هستند/ تحصیل بیش از 100 طلبه در مدرسه علمیه الزهرا(س) کلاردشت

شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۳:۲۳
مدیر مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) کلاردشت گفت: حوزه‌های علميه و روحانیت، عناصر مهم واصلی مولّد فرهنگ در كشور هستند که گفتار و كردار اين قشر ديني، همواره حجت شرعي برای افراد جامعه بوده است.

خانم زهرا بحر کاظمی گفت: رسالت عظيم حوزه‌های علميه، حفظ دين و مقابله با انحرافات است كه خود مهم‌ترین برنامه در امور فرهنگ‌سازی است؛ زيرا حفظ ارزش‌های ديني از هرگونه انحراف و ارائه درست آن، خود يك نوع فرهنگ‌سازی است.
وی با بیان این‌که حوزه در تاريخ كشور ما، همواره ‌متولي اصلي هدايت ديني در جامعه بوده است، اظهار کرد: در طول تاریخ مرجع رسمي تبيين ارزش‌ها، تثبيت باورهاي ديني، استنباط و افتاي احكام عملي، روحانيت بوده است و در حال حاضر نیز این قشر در پرتو همان محوريت ديني خويش توانست، انبوه مردم دین‌خواه را به همراه خودکرده و هدايت و اجراي يك انقلاب مبتني بر دين را بر عهده بگيرد.
وی در ادامه با اشاره به آغاز پذیرش مدرسه علمیه الزهرا(سلام‌الله علیها) کلاردشت گفت: این مدرسه علمیه در سال 1374 با حمایت جمعیت تعاون تهران تأسیس شد و بعد از راه‌اندازی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران همانند سایر مدارس تحت پوشش این مرکز قرار گرفت.
بحر کاظمی اضافه کرد: تاکنون بیش از 78 طلبه از این مدرسه علمیه فارغ‌التحصیل شده‌اند که این خواهران در نهادهای دولتی و غیردولتی به‌عنوان مبلّغ، مدرس، مؤلّف، کارشناس دینی و غیره مشغول به فعالیت هستند؛ البته اکثر فارغ‌التحصیلان این مدرسه در اداره آموزش‌وپرورش به‌عنوان دبیر و مشاورین امین مشغولیت دارند.
مدرسه علمیه خواهران کلاردشت قطب فعالیت‌های فرهنگی این شهرستان است
وی تأکید کرد: محوریت فعالیت‌های فرهنگی کلاردشت توسط  طلاب، اساتید و کادر این مدرسه علمیه به‌عنوان رکن اصلی و قطب فعالیت‌های فرهنگی این شهرستان، در مناسبت‌های مختلف انجام می‌شود و فعالیت مستمر و درخشش بانوان طلبه در برنامه‌های تبلیغی و غیره همواره موردتقدیر مسئولین کلاردشت قرارگرفته است.
وی اضافه کرد: یکی از بارزترین فعالیت‌های این مدرسه علمیه اردوهای جهادی طلاب در ایام تابستان و تأثیر بسزای آن‌ها در روستاها، محلات و شهرهاست که این تلاش‌ها باهمت همه طلاب و حمایت مؤسس، اعضای هیأت امناء و تمام مسئولین مدرسه علمیه الزهرا(سلام‌الله علیها) کلاردشت محقق شده است.
مدیر مدرسه علمیه خواهران کلاردشت گفت: مسئولین این مدرسه علمیه تمام تلاش خود را می‌کنند تا بانوان طلبه‌ را ازنظر ایمان و تقوا و هم علم و دانش رشد و پرورش دهند.
بحرکاظمی با اشاره به آغاز پذیرش حوزه های علمیه خواهران خاطرنشان کرد: این مدرسه علمیه همانند سالهای گذشته برنامه‌های زیادی را در جهت جذب خواهران علاقه‌مند به تحصیل در حوزه و سربازی در مکتب اهل‌بیت(علیهم‌السلام) به‌ویژه حضرت زهرا(سلام‌الله علیها) و امام زمان(عج الله تعالی فرجه الشریف) انجام می‌دهد که امیدواریم این فعالیت‌ها، بخشی از زحمات شهدا که باافتخار باعث سربلند ما شدند را جبران کرده باشد.