کد مطلب: 90890 تعداد بازدید: ۲۰

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران مازندران:

500 طلبه خواهر مازندران در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا فعالیت دارند

دوشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۶:۲۹
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران مازندران از فعالیت حدود 500 طلبه خواهر مازندران در خط مقدم جهاد، همدلی و یاری به آسیب دیدگان بیماری کرونا فعالیت دارند.

خانم هدی فتحی بیان کرد: روحانیت در طول تاریخ همواره جزئی از جامعه و پیشگام در دفاع از اسلام و حقوق مردم بودند که تمام تلاش خود را جهت خدمت به هم وطنان خود به کار گرفته اند.
وی افزود: بعد پیروزی انقلاب اسلامی، به خصوص در سال های اخیر، حضور طلاب جهادگر و بسیجی در صحنه های اجتماعی و فرهنگی به دلیل بروز برخی بلایای طبیعی، بروز بیشتری پیدا کرده است و از نظر رهبر معظم انقلاب نیز، حضور طلاب و روحانیت در ارائه خدمات اجتماعی نظیر مدرسه سازی، ساخت بیمارستان و غیره سبب تشویق جبهه مردمی در این زمینه می شود.
 وی تصریح کرد: دیروز طلاب در جبهه دفاع مقدس و حفظ تمامیت ارضی ایران حضور داشتند و در حال حاضر نیز علاوه بر جبهه فرهنگی، در خط مقدم جهاد، سازندگی و یاری آسیب دیدگان در حوادث حضور دارند.
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران مازندران در ادامه گفت: شیوع بیماری کرونا که نه تنها کل کشور بلکه جهان بشریت را درگیر خود کرده است، باعث برگزاری رزمایش ملی همدلی در عرصه های مختلف در جامعه شد و طلاب نیز در این میدان، همدوش سایر گروه های جهادی حاضر شده و داوطلبانه و مخلصانه به یاری هموطنان خود شتافتند.
وی اظهار کرد: حدود 500 طلبه حوزه علمیه خواهران مازندران از همان ساعات اولیه شیوع ویروس کرونا، همگام با سایر جهادگران در زمینه‌های مختلف مشغول به فعالیت شدند که به یاری خدا تا پایان دوران بحران و بازگشت سلامتی به ایران اسلامی این اقدامات ادامه دارد.
فتحی با اشاره به برخی اقدامات طلاب و اساتید مدارس علمیه خواهران اعلام کرد: تولید ماسک و سایر اقلام بهداشتی در مدارس، منازل و یا کارگاه‌های خودجوش سطح شهر، توزیع ماسک و لوازم بهداشتی موردنیاز در مراکز درمانی و مناطق کم برخوردار مانند روستاها و حاشیه شهرها، تولید و توزیع بروشورهایی در سطح شهرها و روستاها هم‌چنین فضاهای مجازی حاوی پیام‌های بهداشتی و آموزش‌های لازم، کمک به تغسیل و نظارت برتدفین اموات کرونایی، حضور داوطلبانه طلاب در مراکز درمانی جهت یاری‌رساندن به کادر درمانی و حضور داوطلبانه طلاب در مراکز اهدای خون ازجمله این فعالیت‌ها است.
وی تأکید کرد: طلاب مدارس علمیه خواهران در کنار برنامه‌های ذکرشده، فعالیت‌های فرهنگی مانند تهیه بسته‌های معیشتی برای خانواده‌های نیازمند، تقدیر و قدردانی از جهادگران عرصه سلامت با توزیع شاخه‌های گل، بسته‌های فرهنگی و غذای نذری بین آنان، پیگیری وضعیت بیماران کرونایی بعد ترخیص از بیمارستان، غربالگری و تست تب سنجی خواهران، برگزاری میز خدمت با لباس بسیجی و مشاوره دادن به کشاورزان جهت رعایت نکات ایمنی جهت شروع فصل زراعی جدید را نیز انجام داده‌اند.