کد مطلب: 76285 تعداد بازدید: ۵۷

استاد دانشگاه:

غلبه بر حجاب ظلمانی زمینه ساز ظهور است

چهارشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۰:۲۷
خانم شرف الدین استاد دانشگاه گفت: انسان با غلبه بر حجاب ظلمانی خود، زمینه ظهور حضرت مهدی (عج الله تعالی فرجه) را فراهم می کند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از مازندران، خانم  شرف الدین، در مراسم گرامی داشت میلاد باسعادت حضرت ولی عصر(عج الله تعالی فرجه) که با حضور بانوان شهرستان ساری در مدرسه علمیه حضرت نرجس(سلام الله علیها) ساری برگزار شد، بیان کرد: نیمه شعبان روز میلاد بزرگ مردی است که جامعه¬¬ ی انسانیت، ظهور عدالت گستر او را به انتظار نشسته است.
وی افزود: مفهوم انتظار یک مکتب است؛ این مفهوم در  ساختار سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، فردی و غیره همه¬ ی ادیان الهی و غیرالهی نهفته است.
استاد انشگاه اظهار کرد: منتظر حقیقی زمانی موفق است که نورانیت وجودش را نه از زمین،  بلکه از آسمان (وحیانی) به دست آورد؛ در حقیقت کسب نور، قانون عمومی تکامل برای به دست آوردن حقایق است.
وی ادامه داد: امام، خورشید تابان و نوری است که با طلب و مناجات به قلب انسان می تابد؛ همچنین خواستن و مطالبه کردن از امام، یکی از عوامل پالایش قلب است.
خانم شرف الدین گفت: انسان با غلبه بر حجاب ظلمانی خود، زمینه ظهور حضرت مهدی (عج الله تعالی فرجه) را به وجود می آورد.
وی اظهار کرد: شما خواهران طلبه باید سبک زندگی را برگز ینید که در آن بارش نورانیت امام قرار داشته باشد؛ سپس آن را برای خود و خانواده جریان دهید تا به حیات طیبه برسید.
استاد حوزه مازندران در پایان خاطرنشان کرد : تقلید کورکورانه از فرهنگ غرب، خودخواهی، خودپسندی و خودسری را افزایش می دهد؛ در حالی که قرآن ایثار و دگرخواهی را راه موفیقیت انسان ها می داند.