کد مطلب: 76044 تعداد بازدید: ۷۶

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه آمل:

زندگی دینی، موجب تامین سعادت دنیا و آخرت بشر می شود

پنجشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۴:۲۹
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه آمل گفت: موضوع سبک زندگی ديني، یکی از مهم ترین دغدغه های ائمه معصومین(عليهم السلام) و مقام معظم رهبری است كه موجب تامین سعادت دنیا و آخرت بشر می شود.

به گزارش خبرگزاری کوثر از مازندران، حجت الاسلام و المسلمین حسینیان در دیدار با طلاب مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهراء(سلام الله عليها) آمل  بیان کرد: با وجود اين كه موضوع سبک زندگی ديني، ازدیرباز تاکنون یکی از دغدغه های معصومین(عليهم السلام)، بزرگان دین و مقام معظم رهبری بوده است؛ اما متاسفانه امروزه شاهد آن هستیم که زندگی برخي مسلمانان از سبک ديني فاصله گرفته و با آسیب هایي مواجه شده است.
وي تصریح کرد: با نگاه به زندگي غربي مشاهده مي كنيم که مهم ترین خلاء جامعه آن ها، معنویت است که نخبگان و اندیشمندان اين جوامع، این خلاء را متوجه شده و می خواهند برگردند، اما به دلیل آن که موجب بیداری مردم می شود، دولتمردان آنها اين مسئله را نمی پذیرند.
وی گفت: علت تاکید دینداران واقعی و بزرگان، بر سبک زندگی اسلامی آن است که زندگی دینی، موجب تامین سعادت دنیا و آخرت بشر می شود.
نماينده ولي فقيه در سپاه آمل در ادامه با اشاراه به روایتی از امام صادق (عليه السلام) در خصوص مولفه های سبک زندگی اسلامی اظهار داشت: در این حدیث، امام صادق (عليه السلام) 25 روش را برای سبک زندگی بیان كردند که اولین آن سخاوت است که شامل گذشتن از مال، آبرو و جان شده و انسان را به بهشت می رساند.
وی تاكيد كرد: اگر انسان می خواهد ترازوی عملش در قیامت سنگین باشد، باید به یکتایی خداوند عزوجل و رسالت پیامبر اسلام (صلي الله عليه و آله) شهادت دهد؛ متاسفانه بسیاری از انسان ها دچار یک نوع شرک خفی  شده اند که خودشان هم متوجه نیستند.
حجت السلام حسينيان اعلام كرد: یکی دیگر از مواردی که موجب ورود سریع انسان به بهشت می شود، خالصانه انجام دادن کارها برای خداست؛ لذا اگر انسان، حُب مرگ و لقاء پروردگار را در دلش دارد، بايد بخشش اموال خود را تنها  به خاطر رضای خدا انجام دهد.
وي در پايان خاطر نشان كرد: در سبک زندگی اسلامیt باید معصیت را ترک كرده و به دنبال کسب حُب و دوستی خداوند بوده و بغض اهل معاصی را دل داشته باشيم که اين امر همان تولی و تبری است.