کد مطلب: 71968 تعداد بازدید: ۴۷

مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران:

همکاری حوزه علمیه با سایر نهادهای انقلابی موجب استفاده بهینه از ظرفیتهای موجود می شود

سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۹:۱۶
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران مازندران گفت: همکاری حوزه علمیه خواهران با سایر نهادهای انقلابی سابقه دیرینه دارد؛ اما برگزاری نشستهای تعاملاتی با یکدیگر، سبب استفاده بهتر از ظرفیتها و امکانات موجود می شود.

حجت الاسلام والمسلمین غفاری در نشست مشترک با مدیر کل و معاون فرهنگی کمیته امداد مازندران بیان کرد: همه نهادهای انقلابی جزء فرزندان جمهوری اسلامی هستند و حوزه علمیه به تعبیر مقام معظم رهبری، مادر نظام است.
وی گفت: در همه دستگاههای کشور، ظرفیتها و فرصتهایی وجود دارد که اگر خالصانه روی میز ارتباطی با سایر نهادها قرار گرفته و هم افزائی و همسوئی های لازم صورت گیرد، قطعا از این امکانات موجود استفاده بهینه شده و شاهد کاهش کاستی ها و مشکلات موجود در جامعه خواهیم بود.
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران تصریح کرد: متاسفانه به دلیل یک سری کم کاری ها و ناهماهنگی ها، بین دستگاههای کشور پیوستگی، همسویی و هم افزائی لازم و در شان و تراز جمهوری اسلامی وجود ندارد که از این ناحیه نظام آسیب دیده و هزینه می دهد.
وی اعلام کرد: با توجه به این که وظیفه ذاتی حوزه علمیه، ارتقاء باورها، ارزشها و اخلاق اسلام ناب محمدی(صلی الله علیه و آله) و همچنین خدمت رسانی به جامعه دینی است؛ لذا هر چه تعامل و ارتباط بین حوزه علمیه و سایر نهادهای انقلابی بیشتر باشد؛ قطعا در دستیابی به اهداف و حفظ آرمانهای نظام اسلامی، موفقتر خواهیم بود.
وی تاکید کرد: با توجه به این که یکی از اهداف تشکیل انقلاب اسلامی، رسیدگی به حال محرومین جامعه است؛ به همین خاطر کمیته امداد امام خمینی(ره) تاسیس شد تا از هدر رفت سرمایه های اجتماعی یعنی مردم به خاطر مشکلات مالی، فرهنگی و غیره جلوگیری کند.
حجت الاسلام غفاری در پایان خاطر نشان کرد: همکاری حوزه علمیه خواهران مازندران و کمیته امداد استان سالیان سال است که وجود داشته و سابقه دیرینه دارد؛ اما برگزاری این نشستهای ارتباطی،  قطعا باعث ارتقاء سطح تعاملات سازمانی، استفاده بهتر از ظرفیتها و امکانات موجود در زمینه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و غیره  در هر دو نهاد می شود.