کد مطلب: 71562 تعداد بازدید: ۹۹

کارشناس فرهنگی:

انقلاب اسلامی ایران در بازآفرینی هویت اسلامی نقش مهمی داشته است

یکشنبه ۲۳ دى ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۶:۵۱
حجت الاسلام عسگرپور کارشناس فرهنگی گفت: از آنجایی که خواستگاه انقلاب ایران، اسلام بوده است؛ لذا نقش مهمی در بازآفرینی هویت اسلامی ایفا کرده است .

به گزارش خبرگزاری کوثر از مازندران، حجت الاسلام عسگرپور در  نشستی با طلاب مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) شیرود تنکابن بیان کرد: امام خمینی (قدس ره ) با توجه به شرایط زمان خود که اسلام به صورت ظاهری و سلیقه ای پیاده می شد، به بازآفرینی مبانی اصلی اسلام و احیای آن مفاهیم ناب پرداخت که نتیجه اش یک انقلاب بزرگ جهانی بوده است.
وی تصریح کرد: در رابطه با مفاهیم نظری انقلاب اسلامی، باید به سخنان امام خمینی (قدس ره) مراجعه کرد که چه مفاهیمی وجود داشته است که می توان به باز آفرینی آن مفاهیم بر اساس نیاز جامعه امروز پرداخت و راهکارهائی را در برابر مشکلات جامعه امروزی از قبیل  تهاجم فرهنگی ، نفوذ دشمن ، تحریم و... ارائه کرد.
استاد حوزه در ادامه اظهار کرد: از جمله مفاهیمی که مورد توجه امام خمینی (ره) بوده، کوخ نشینی وکاخ نشینی، استقلال و آزادی ، نه شرقی و نه غربی و مردم سالاری دینی و توحید محوری است که اذهان را به سمت وسویی سوق می دهد که مطابق با دستورات قرآن و سیره رفتاری اهل بیت (ع) بوده است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: باتوجه به ارزش و اهمیت این مفاهیم و تاثیرگذاری آن در تثبیت انقلاب اسلامی، طلاب نقش مهمی را در پیشبرد آن ایفا می کنند و در این راستا وبرای زنده نگاه داشتن این مفاهیم و انتقال آن به نسل آینده باید از ابزارهایی مانند هنر رسانه، مراکز علمی و خانواده استفاده کرد.