کد مطلب: 69372 تعداد بازدید: ۱۳۰

نماینده ولی فقیه در مازندران:

پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۷:۲۷
حوزه های علمیه خواهران بایدجایگاه ائمه اطهار(علیهم السلام) را به خوبی در جامعه تبیین کنند

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: حوزه های علمیه خواهران باید جایگاه ائمه اطهار(علیهم السلام) به خصوص پیامبر اکرم (صلی الله)  را به خوبی در جامعه تبیین کنند
آیت الله طبرسی در نشست اخلاقی در جمع اساتید و طلاب مرکز تخصصی حوزوی نور الزهرا (سلام الله علیها) ساری بیان کرد: معرفت، اطاعت، محبت و مودت سه امر لازم برای شناخت کامل ائمه (علیهم السلام) است.
وی افزود: حوزه های علمیه خواهران به خاطر جایگاه خاص خود در جامعه باید جایگاه و مقام ائمه اطهار(علیهم السلام) به خصوص پیامبر اکرم (صلی الله) را به خوبی برای مردم تبیین  کنند.
امام جمعه شهرستان ساری در ادامه تصریح کرد: با توجه به این که در آستانه ولادت حضرت رسول(صلی الله)  که مظهر تمام خلقیات انبیاء الهی و تمام کمالات بیان شده در قرآن کریم هستند؛ قرار داریم؛ لذا خواهر طلبه رسالت سنگینی نسبت به شناخت شخصیت والای ایشان و آگاهی مردم در این خصوص دارند.
وی گفت: حوزه های علمیه ادامه دهندگان راه و رسالت ائمه اطهار(علیهم السلام) هستند؛ بنابراین در کنار تحصیل علم، باید اهتمام ویژه ای نسبت به تقوا، تهذیب و عمل به دستورات الهی داشته باشند؛ زیرا ما ربانی عالم نمی خواهیم؛ بلکه علام ربانی می خواهیم، یعنی عالمی که از خداوند پروا داشته باشد.