کد مطلب: 68521 تعداد بازدید: ۱۰۲

مدیر حوزه علمیه برادران شهرستان جویبار:

مبلغین با بهره گیری از شیوه های مناسب اسلام راستین را به مردم معرفی کنند

پنجشنبه ۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۵:۵۵
مدیر حوزه علمیه برادران شهرستان جویبار گفت: با توجه به این که دشمنان با شیوه های غلط و نادرست سعی در نشان دادن چهره ای خشن از اسلام دارند؛ لذا مبلغین باید با لحن و شیوه ای پیامبرگونه، اسلام واقعی و راستین را به مردم معرفی کنند.

حجت الاسلام و المسلمین پاشایی در نشست با طلاب مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) جویبار گفت: با توجه به این که طلاب از همان بدو ورود به حوزه علمیه به نوعی مبلغ دین محسوب می شوند؛ لذا باید در کنار تحصیل به امر تهذیب هم توجه خاصی داشته باشند.
 وی با اشاره به مساله مهم تربیت و تزکیه نفس بیان کرد: یکی از آفات طلبگی پرداختن به حاشیه هایی است که تمرکز لازم را در کسب علوم و تربیت نفس از فرد می گیرد.
مدیر حوزه علمیه برادران جویبار در ادامه با اشاره به خود ساختگی و تربیت نفسانی حضرت رسول ( صلی الله) تصریح کرد: ایشان با قدرت معنوی که در اثر زهد و عبادت کسب کرده بودند، توانستند در بدترین وضعیت عرب جاهلیت، دین اسلام را به رشد و شکوفایی برسانند.
وی اظهار کرد: پیامبر اکرم( صلی الله) در برخوردهای با مخاطبین خود از   قوه تعقل   بهره میگرفتند و ارشاداتشان عقلانی و تاثیر گذار در جامعه بود .
حجت الاسلام والمسلمین پاشایی در پایان با اشاره به انحرافات و افراط در دین توسط معاندین ودین ستیزان خاطر نشان کرد : با توجه به این که دشمنان با شیوه های غلط و نادرست سعی در نشان دادن چهره ای خشن از اسلام دارند؛ لذا مبلغین باید با لحن و شیوه ای پیامبرگونه، اسلام واقعی و راستین را به مردم ارائه کنند.