کد مطلب: 67292 تعداد بازدید: ۱۰۳

معاون فرهنگی مجمع جهانی تقرایب مذاهب:

دشمن درصدد تضعیف اقتدار منطقه ای ایران است

چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۳:۱۸
حجت الاسلام نبویان گفت: دشمن به دنبال آن است تا با تقویت تروریست هایی مانند داعش و همچنین ایجاد اختلاف در کشورهای اسلامی، اقتدار منطقه ای ایران را که تامین کننده امنیت ملت های مسلمان است، از بین ببرد.

به گزارش خبرگزاري كوثر از مازندان، حجت‌الاسلام و المسلمین نبویان  در  نشست سیاسی در جمع دانش آموختگان و اساتید مدرسه علمیه حضرت نرجس( سلام الله علیها) ساری، بیان کرد: دشمنان در طی سالهای بعد انقلاب، مشکلاتی مانند جنگ تحمیلی هشت ساله، غائله های گوناگون با ساماندهی گروه های ضد انقلاب در کردستان و خوزستان، فتنه در سالهای 78 و  88 و تحریم های گوناگون، را به ملت ایران تحمیل کردند؛ اما انقلاب اسلامی ما، همه این مشکلات را با مدد الهی پشت سر گذاشته و دشمنان خود به ویژه آمریکا و اسرائیل را در ایران و نیز در منطقه شکست داده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر استکبار جهانی، هر روز با ترفندهای مختلف درصدد ضربه زدن به کشور  است که متاسفانه وجود برخی افراد غیرمعتقد به ارزش های اسلامی و منافع حقیقی ملت ایران، زمینه هایی را برای تحقق این هدف دشمن فراهم ساخته است.
دبیر سابق کمیسیون ویژه برجام  در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دشمن به دنبال آن است تا با تقویت تروریست هایی مانند داعش  و ورود آنها به کشور و همچنین ایجاد اختلاف در کشورهای اسلامی، اقتدار منطقه ای ایران را که تامین کننده امنیت ملت های مسلمان است، از بین  ببرد. همچنین با توافق هایی همچون fatf و تصویب کنوانسیونهایی مانند «کنوانسیون بین المللی مبارزه با تامین مالی تروریسم» این اهداف خود را تحقق بخشد.
وی در پایان ضمن تبیین fatf و ابعاد گوناگون خطرهای احتمالی پذیرش کنوانسیون بین المللی مبارزه با تامین مالی تروریسم، خاطرنشان کرد: در صورت تصویب این لایحه، وزارت اطلاعات، وزارت دفاع، دانشگاه صنعت شریف، سپاه قدس و سردار سلیمانی، مجرم و حامیان تروریست ها بوده و باید اموالشان مصادره  شود و در صورت محکومیت آنها توسط دادگاه های آمریکا و برخی کشورهای اروپایی، باید با آن ها همکاری قضایی داشته و حتی در صورت درخواست استرداد، باید افرادی مانند سردار قاسم سلیمانی به آنها تحویل داده شود.