کد مطلب: 66059 تعداد بازدید: ۱۰۸

مدیر کل پشتیبانی حوزه های علمیه خواهران :

حوزه های علمیه وامدار هیچ نهاد و دولتی نیست

دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۵:۲۲
مدیر کل پشتیبانی حوزه های علمیه خواهران گفت: حوزه های علمیه ، همواره ویژگی پایگاه مردمی و استقلال مالی اش را حفظ کرده و هیچ گاه وامدار هیچ نهاد و دولتی نبوده است.

آقای احمدی مدیر کل پشتیبانی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در اجلاسیه مدیران حوزه علمیه خواهران مازندران بیان کرد: حوزه های علمیه  با قدمت چند صد ساله، همواره ویژگی پایگاه مردمی و استقلال مالی اش را حفظ کرده است و هیچ گاه وامدار هیچ نهاد و دولتی نبوده و فعالیتهای حوزه، تحت شعاع کمکهای دولتی قرار نگرفته است.
وی افزود: حوزه علمیه نهاد مقدسی است که در راستای فرهنگ، دین و اشاعه مذهب جعفری فعالیت می نماید؛ بنابراین  دولت موظف است به این نهاد مقدس اعتبار دهد تا بتواند فعالیتهای فرهنگی خود را همانند سایر نهادهای فرهنگی انجام دهد.
مدیر کل پشتیبانی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران تصریح کرد: ایجاد منابع پایدارو در آمد مستمر برای حوزه های علمیه در دستور کار مدیریت جدید مرکز و تیم اجرائی ایشان قرار دارد که آئین نامه و اساسنامه برای این کار تدوین و در حل عملیاتی سازی است.
وی ادامه داد: در حال حاضر برخی مدارس علمیه ما دارای امکاناتی نظیر فضای آموزشی، خوابگاه و کتابخانه مناسب با شان حوزه هستند اما این امر پاسخگوی نیاز آتی جامعه نیست؛ لذا مدارس باید به دنبال جذب منابع وسرمایه پایدار باشند.
احمدی یادآور شد: باید شان و جایگاه حوزه علمیه در جذب منابع و سرمایه حفظ شده و کسب درآمد تنها در راستای فعالیتهای فرهنگی، دینی و وظایف حوزوی ما باشد و خدشه ای به فعالیتهای حوزوی  وارد نشود.
وی گفت: ایجاد منابع پایدار و درآمد مستمر در مدارس باعث قطع کمکهای مرکز به آنها نمی شود و تمام  سرمایه های حاصل از این منابع در اختیار خود مدارس قرار خواهد گرفت.
مدیر کل پشتیبانی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران مدارس علمیه درراستای تامین منابع مالی می توانند مجوز مدارس غیر انتفاعی و و مهد کودک دریافت نمایند؛ البته در این طرح به خصوص در راه انداری مهدکودکها سه هدف کسب درآمد، اشتغال زائی طلاب دانش آموخته مدارس علمیه و تربیت اسلامی  را داریم و قطعا فرزندانی ا که در این مراکز پرورش یابند، آینده سازان خوبی برای جامعه اسلامی می شوند.