کد مطلب: 66055 تعداد بازدید: ۳۰

برگزاری نشست تربیتی بررسی نقش حضرت زینب در واقعه کربلا در مدرسه علمیه فاطمه الزهرا شیرود

دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۶:۲۳
نشست تربیتی بررسی نقش حضرت زینب(س) در واقعه کربلا در مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) شیرود با حضور امام جمعه تنکابن برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین پوراکبر در نشست با طلاب مدرسه علميه خواهران فاطمه الزهرا(س) شيرود تنكابن بيان كرد: حضرت زينب(س) قافله سالار كربلا در واقعه عاشورا  و اسارتهاي بعد آن، دليرانه صبر و استقامت نمود تا پيام كربلا را به گوش همگان برساند.
وی افزود: علت تغییر نگرش مردم كوفه و شام نسبت به اسراي كربلا سخنرانی اين شير زن واقعه عاشوراست كه در تاريخ ثبت شده است؛ بانویی که شجاعتش رااز پدر بزرگوارش امیرمومنان (ع ارث برده است.
 امام جمعه تنكابن ادامه داد: در حال حاضر شما خواهران  طلبه به عنوان وارثان انبياء الهي، بايد ادامه دهنده اين مسير الهي بوده و زينب گونه درسها و پيامهاي مكتب اسلامي به خصوص عاشورا را به جهانيان ابلاغ  نمائيد.
 وي تصريح كرد: حوزه علميه خواهران بايد در سخت ترین شرایط  هم  به تکلیف خود عمل كرده و بدانيد فعاليت و تبليغ شما از شمشیری که در جنگ زده می شود مفیدتر است؛ چرا كه اسلام در طول تاریخ از موعظه ها و تبلیغات دیني حفظ شده و هیچ چیز به اندازه این کار ارزش ندارد؛ پس قدر کار خود را بدانید؛ زيرا پيامبر(ص) به حضرت علی( ع ) فرمودند که یک نفر به دست تو هدایت شود، از آنچه خورشید برآن می تابد، بهتر است.