کد مطلب: 66051 تعداد بازدید: ۹۵

گفتمان سیاسی با موضوع"مدیریت اقتصادی بانوان در هشت سال دفاع مقدس"

دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۸:۱۵
به مناسبت هفته دفاع مقدس گفتمان سیاسی با موضوع"مدیریت اقتصادی بانوان در هشت سال دفاع مقدس" با حضور آقای حسین سلمی ویژه طلاب و مبلغان در مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) شیرود برگزار گردید.

آقای حسین سلمی کارشناس مسائل سیاسی و استاد حوزه ضمن گرامیداشت این ایام طی سخنانی اظهار داشتند:
   در زمان 8سال جنگ تحمیلی زنان همواره پیشگام بوده و مدیریت اقتصادی آنان را در زمان جنگ نمیتوان نادیده گرفت اتفاقاتی که در کارگاه ها،خانه ها و مساجد محل می افتاد مردمی که نه ثروتمند بودند نه توان خرید داشتند در آن شرایط اقتصادی نابسامان همچنان کمک هایشان را از رزمندگان دریغ نمی کردند  .آنهایی که در نبود همسرشان و پسرشان خانه را بدون هیچ کمک مالی مدیریت می کردند وبه بچه ها می رسیدند زنان بودند. خود همسرانشان را راهی جبهه ها می کردند یا مادرانی که خود سربند به پیشانی مردانشان می بستند و راهی جبهه ها میکردندآنقدر دلگرمی به مردانشان میدادند انگار در خانه اتفاقی نیفتاده است در حالی که با مشکلات اقتصادی زیادی مبارزه میکردند . این گونه رفتار می کردند تا مردانشان  با آرامش و بدون دغدغه بجنگند.
وی افزود:
 مردان از حریم و مرز و بوم کشور دفاع کردند و زنان با مقاومت و ایثار از حریم خانه با آن شرایط اقتصادی بد. آنهایی که خیاطی می دانستند لباس رزمندگان را می دوختند آنانی که بافتنی بلد بودند شال و کلاه و جوراب و دستکش می دوختند و عده ای هم کارهای دیگر انجام می دادند مانند جمع آوری کمک های مردمی و بسته بندی آن . چون حضرت زینب (س) بانوان هم در مقابل خبر شهادت عزیزانشان از پای در نیامدند و در آن شرایط اقتصادی زبان به گله و شکایت باز نکردند حتی در مقابل اسارت عزیزانشان هم صبر کردند.
وی افزود:
  امروزه اگر مردان ،مدافعان حرم هستند زنان ما مدافعان حریم هستند مثل زمان دفاع مقدس  . ما آن زمان هم در تحریم بودیم همانطور که در 8سال دفاع مقدس به مردان ما ظلم شد. 10 برابر به زنان ما ظلم شد  چه از لحاظ عاطفی چه سیاسی چه شخصیتی. آنها بیشتر از  همه در تحریم اقتصادی بودند . امروزه هم که در جنگ اقتصادی هستیم باز هم مهمترین نقش را بانوان دراقتصاد  دارند و مانند زمان جنگ باید مقاومت اقتصادی داشته باشند جنگ همان است اما شیوه آن فرق کرده است.