کد مطلب: 64885 تعداد بازدید: ۳۶

کسب معارف دینی موجب عاقبت به خیری انسان می شود.

سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۳:۱۴
طالب علم اگر در مسیر رسیدن به کمال بمیرد، شهید است؛ زیرا تشنگی او به کسب معارف دینی، موجب عاقبت بخیر بودن او می شود.

خانم ره انجام استاد حوزه در نشست اساتید، کادر و طلاب مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) کلاردشت  ضمن تسلیت شهادت ابا عبد الله الحسین(ع) و گرامیداشت آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس  بیان کرد: علم مایه حیات وجود انسان بوده و مربی حقیقی انسان در علم آموزی امام است که وظیفه تعلیم و تربیت انسانها را بر عهده دارد؛ لذا شما طلاب به عنوان وارثان انبیاء الهی باید ادامه دهنده این مسیر باشید.
وی افزود: بررسی احادیث علم و عقل حکایت از این امر داد که خداوند توفیق علم آموزی را به کسی که دوست دارد عطا و کمال عقل را در هر کس که بخواهد ایجاد می کند.
استاد حوزه مازندران ادامه داد: شما طلاب که  در پی علم بوده و بر روی خط حب الهی حرکت کرده و انسان کامل را می جویید، هر مقدار که شباهت به انسان کامل پیدا کنید، علم و اسما الهی در شما پیاده می شود. لذا آن گونه که امام حسین(ع) با رضای محض و تسلیم کامل حرکت نمودند، شما نیز باید این گونه باشید.
وی در پایان خاطر نشان کرد: طالب علم اگر در مسیر رسیدن به کمال بمیرد، شهید است؛ زیرا تشنگی او به کسب معارف، موجب عاقبت بخیر بودن او می شود؛ همچنان که در حدیث آمده است:" شیعه ما اگر بمیرد و قرآن را به خوبی نداند در قبر به او می آموزند و این موجب تکامل برزخی او می شود."