کد مطلب: 64857 تعداد بازدید: ۱۱۰

امام جمعه چالوس:

طلاب باید پاسخگوی نیازهای جامعه بشری باشند

سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۴۱:۴۲
امام جمعه چالوس گفت: طلاب باید پاسخگوی نیازهای جامعه بشری باشند و قطعا نیاز بشر در امور معنوی به مراتب بیشتر از مسائل مادی است.

حجت الاسلام و المسلمین جباری امام جمعه چالوس در جمع هیأت امناء، اساتید و طلاب مدرسه علمیه خواهران امام حسین(ع) چالوس با عرض تسلیت ایام سوگواری شهادت امام حسین علیه السلام، و آرزوی توفیق خدمتگذاری برای طلاب جدید الورود  بیان کرد:  آن چه که در ارتباط با وظایف طلبگی به ما آموختند تبلیغ و ترویج معارف الهی است. یعنی هر چیزی  را که در این دوران کسب می کنیم باید در وادی عمل به کار ببندیم؛ قطعاً در آن زمان است که سخنان و موعظه های ما اثر بخش و امید به اصلاح شدن جامعه خواهد بود.
وی افزود: حقیقت زندگی در این است که دین در همه زوایای زندگی جریان داشته و سنت و سیره ائمه معصومین و دستورات دین در جزء جزء زندگی آمیخته شده باشد.  البته دیندار بودن  به تنهایی هنر نبوده و این امر  زمانی تجلی می کند که فرد هم خودش دین دار بوده و هم احادیث را به دیگران منتقل کند.
امام جمعه چالوس در ادامه گفت: شما طلاب باید با قصد« لِیَتَفَقَّهُوا بِالدِّین » وارد حوزه شده و سپس به سمت قوم و خویش و جامعه رفته تا نیازهای اجتماعی آن ها را پاسخ دهید و قطعا نیاز بشر در امور معنوی به مراتب بیشتر از مسائل مادی است.
وی تصریح کرد: با توجه به این که روح تأثیر پذیرتر و حساس تر از جسم و حوائج روحی به همان نسبت بیشتر است؛ لذا طلاب باید مردم را مَتِنَبِّه و آگاه نمایند؛ زیرا  وظیفه ما طبق آیه « و ما رسول الا البلاغ »، تبلیغ دین و هدایت مردم به سوی سعادتمندی است.
حجت الاسلام جباری در پایان خاطر نشان کرد: زندگی کردن با دین قیمت و ارزش دارد می شود؛ بنابراین سعی کنید هر صبح و هر شب چند صفحه از قرآن را با تدبر خوانده و تعقیبات و دعاها را فراموش نکنید.