کد مطلب: 64852 تعداد بازدید: ۹۳

مدیر مدرسه علمیه خواهران الزهرا جویبار:

علم و دانش ابزاری در جهت رسالت حوزوی است

سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۳:۳۶
مدیر مدرسه علمیه خواهران الزهرا (س) جویبار گفت: کسب علم و دانش ابزاری در جهت انجام رسالت حوزوی است

خانم میرزایی مدیر مدرسه علمیه خواهران الزهرا (س) جویبار ضمن تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان،  داشتن هدف متعالی در کسب علم را لازمه تزکیه و تزکیه را مقدم بر علم دانست و گفت : تا انسان به تزکیه نفس نپردازد کسب علم برایش نفعی ندارد.
وی با اشاره به الگو بودن طلاب در جامعه افزود : با توجه به این که طلاب از هر جهت در جامعه الگو هستند؛ بنابراین باید بکوشیم اخلاق حسنه را در وجود خود پروش داده تا اخلاق رذیله رکود پیدا کند.
مدیر مدرسه علمیه خواهران جویبار تصریح کرد: مسیری که شما طلاب برای کسب علم در پیش گرفته اید بسیار  ارزشمند  و مقدس بوده که  انتخاب این راه  و قرار گرفتن در این مسیر هدایت از عنایات ویژه الهی است.
وی در ادامه با اشاره به اهداف حوزه های علمیه و رسالت مبلغین و طلاب تصریح کرد: هدف همه ما در عصر کنونی کمک به توسعه و ترویج فرهنگ دینی و زمینه سازی ظهور امام زمان ( عج ا...)  است؛ که ابزار برای رسیدن به این هدف  کسب علم و دانشی است که همراه عمل و در جهت انجام رسالت حوزوی باشد.
خانم میرزایی در پایان با اشاره به مسائل و مشکلات در مسیر کسب علوم دینی خاطر نشان کرد:  در طی مسیر حق  باید صبور و  مقاوم بوده و کمی یار موجب دلسری و هراس نشده بلکه باید اقدامات ما موجب رسیدن به آرامش واقعی شود.