کد مطلب: 64056 تعداد بازدید: ۱۲۱

سوگواری بر امام حسین-علیه السلام- آرام بخش دلهاست

دوشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۷:۱۷
مجالس سوگواری امام حسین(ع) آرام بخش دلها و اوج دهنده روح و جان انسان است.

خانم بحر کاظمی مدیر مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) کلاردشت در جمع مسئولین امور بانوان این شهرستان ضمن تسلیت ایام ماه محرم بیان کرد: مجالس سوگواری امام حسین(ع) آرامش بخش دل ها و اوج دهنده روح و جان انسان است؛ چرا که نفس کشیدن عزاداران آن حضرت، پاداش تسبیح و ستایش خدا را دارد.
وی افزود: امام صادق (ع) فرمود: هر کسی در محفلی که اندیشه و عقیده و اهداف بلند ما احیا گردد شرکت کند، روزی که قلب ها می میرند، قلب او زنده خواهد ماند.
مدیر مدرسه علمیه خواهران کلاردشت در ادامه تصریح کرد: قلب شیعیان خالص امام حسین(ع)، همچون کانون ایمان و عرفان و کتاب قطوری است که عشق به سالار انسانیت و اندوه عمیق بر شهادت او نیز در آنها نقش بسته و به همین علت است که به مجرد شنیدن نام و یاد او سر از پا نشناخته و در محفلی که در سوگ او بر پا می شود با ایمان و اخلاص و افتخار حاضر می شوند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: همانطور که امام رضا(ع) فرمودند زمانی که برای فاجعه غمباری گریان و اندوهگین بودی بر حسین(ع) گریه کن که ستمکاران با قساوت وصف ناپذیر سر از پیکرش جدا ساختند و به همراه او هیجده نفر از خاندان وحی و رسالت را که در کران تا کران زمین، همانند ندارند، به شهادت رسانیدند؛ چرا که سوگواری بر امام حسین(ع)، آرام بخش قلب های داغدار و مصیبت زده است.