کد مطلب: 61600 تعداد بازدید: ۱۲۹

اساس کار فرهنگی مدیریت حب و بغض است.

شنبه ۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۹:۴۶
اساس کار فرهنگی مدیریت حب و بغض است.

آقای سادات کرمی کارشناس تاریخ تطبیقی، در مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس سلام الله علیها ساری در جمع طلاب  با تاکید بر جریان های سیاسی صدر اسلام و تاریخ تطبیقی و شباهت های آن با جریان های روز سیاسی تصریح کرد: آنان که می¬گویند امکان تطبیق همه¬ی موضوعات تاریخی،در هر برهه زمانی وجود ندارد؛ معنایش این است که تاریخ تطبیقی، به اشرافیت لطمه می¬زند.
وی گفت: اساس کار فرهنگی مدیریت حب و بغض است که در اسلام با عنوان تولی و تبری می¬باشد. همان¬طور که امروز دشمن کاری کرد که سگ نجس، یک حیوان دوست¬داشتنی در بغل کودکان شود و تنفر از سگ را، با ابزارهای مختلف از جمله ساختن برنامه تام جری، میکی موز و..، کاهش داد.لذا رفتار ما در جهت دهی حب و بغض بسیار اهمیت دارد.
وی تاکید کرد: امروز وظیفه ما طبق فرمایش رهبر، این است که تنفر مردم را نسبت به آمریکا و اسرائیل زیاد کنیم. چرا که منبع فساد معاویه¬ها (آمریکا، اسرائیل) هستند.
این کارشناس فرهنگی ادامه داد: جهل مردم به نفع دشمن است؛ جهل به معنای بی‌سوادی و نداشتن صنعت و امکانات نیست بلکه به معنای عدم بصیرت و نداشتن قدرت تجزیه و تحلیل است بنابراین اگر امتی قدرت تجزیه و تحلیل خود را از دست داده و نتواند حقایق را به درستی ببیند، شکست خورده است. به همین علت است که امام علی علیه السلام فرمودند: "تفكرُ ساعةٍ افضل من عبادة سبعین سنةٍ"، ساعتی اندیشیدن برتر از هفتاد سال عبادت است.