کد مطلب: 61591 تعداد بازدید: ۱۰۴

در کرسی آزاد اندیشی مدرسه علمیه خواهران حضرت آمنه فریدونکنار بررسی شد:

طلاب ومسولیت پذیری

شنبه ۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۷:۳۸
کرسی آزاد اندیشی با موضوع ((طلاب ومسولیت پذیری )) در مدرسه علمیه خواهران حضرت آمنه (س) فریدونکنار برگزار گردید .

کوثر نانواکناری اراِئه دهنده  بحث در این کرسی گفت: انسان موجود رها شده ای نبوده و خداوند وظایف و مسئولیتهائی را برای انسان نسبت به خود، والدین، جامعه، نظام های سلطه گر و غیره وضع نموده تا به سعادت دنیوی واخروی برسد.
در ادامه خانم فضلیان منتقد کرسی بیان کرد : با توجه به جایگاه مسئولیت در اسلام چرا در جامعه افراد از مسئولیت فرار می کنند ؟ تا چه اندازه باید فرد مسئولیت پذیر باشد ؟ آیا راهکاری برای مسولیت پذیری افراد وجود دارد ؟ در تقابل مسولیت ها چه کنیم ؟ در قشر طلاب  چگونه فرهنگ سازی شود ؟
خانم حبیبیان معاون پژوهش مدرسه علمیه خواهران حضرت آمنه (س) فریدونکنار با تعریفی از  سائل  (پرسشگر )، مسئول (کسی که از اوسوال می شود ) و مسول عنه (درباره چیزی که مورد سوال قرار می گیرد ) اعلام کرد: تنبلی و سستی در افراد، بی خبری از ارزش اثرات مسئولیت پذیری، نداشتن صبر،ترس از زندگی  و غیره از جمله علل و عوامل مسئولیت گریزی است.
وی با اشاره به راهکار های مسئولیت پذیری تصریح کرد: خانواده و مربیان اقدامات موثری می توانند در مسئولیت دادن به فرزندان و دانش آموزان انجام داده و فوا ئد مسولیت پذیری را بیان و با ایجاد فضای معنوی وتوجه نسل جوان به در محضر خدا بودن، این امر مهم را محقق نمایند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: طلاب به عنوان مبلغین و مروجین دین و ارزشهای اسلامی مسئولیت سنگینی نسبت به حفظ دین و دفاع از اسلام و استفاده از فرصت ها،درس خواندن، پژوهش و امر خطیر خانه داری و مادر بودن دارند؛ همچنین با توجه به شعار امسال مقام معظم رهبری، طلاب مسئولیت نسبت به مطالبات جامعه در خصوص فرهنگ سازی استفاده از کالای ایرانی دارند.