کد مطلب: 61589 تعداد بازدید: ۱۰۷

روزه تربیت توانمندی برای رسیدن به کمال الهی است

شنبه ۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۱:۴۷
نخستین گام برای رسیدن به ادب روزه داری لذت بردن از توانمندی های خویش بوده و در حقیقت روزه تربیت توانمندی، برای رسیدن به کمال الهی است

سیده زهراپیشنمازی مدیر مدرسه علمیه حضرت نرجس سلام الله علیها ساری  در مراسم جشن میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام در این مدرسه علمیه گفت: امام حسن مجتبی(ع)، نخستین فرزند امام علی(ع) و حضرت فاطمه الزهرا(س) هفت سال از زمان جد بزرگوارش رسول خدا(ص) را درک کرده و درسهایی از اخلاق و انسانیت را در مکتب نورانی و ملکوتی اهل بیت(ع) را فراگرفتند،
وی اضافه کرد:پیشوای دوم شیعیان نمونه بارز انسانیت در تمام صفات فردی و اجتماعی در زمان خویش زبانزد عام و خاص بودند.
وی در ادامه اظهار کرد: سالروز میلاد امام حسن مجتبی(ع) را به دلیل حمایت ایشان از یتیمان و نیازمندان «روز اکرام» نامگذاری کردند تا بهانه ای برای توجه بیش از پیش به مقوله احسان و بخشش و تلاش در مسیر زدودن چهره فقر از جامعه باشد.
مدیر مدرسه علمیه خواهران مازندران تصریح کرد:  نخستین گام برای رسیدن به ادب روزه داری لذت بردن از توانمندی های خویش بوده و  در حقیقت روزه تربیت توانمندی، برای رسیدن به کمال الهی است.
وی با بیان حدیث «من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق» گفت: کسی که زبان ستایش از خوبی های دیگران را نداشته باشد به مراتب نمی¬تواند از خدا هم سپاسگذاری داشته باشد، این معنای بندگی است.
وی افزود: بندگی خدا بردگی نیست بلکه آزاد شدن هست. خدمت به خلق ، اگر برای خدا باشد، از بندگی ریشه بگیردو از خلق انتظار پاداشی در کار نباشد عبادت است. انتظار پاداش از خلق تجارت و سوداگری، نه عبادت و نه بندگی است.
پیشنمازی با اشاره به نمونه¬هایی از فعالیت¬های فرهنگی مدرسه علمیه خواهران نرجس سلام الله علیها گفت: در مازندران 23 حوزه علمیه خواهران داریم. این درحالی است که حوزه علمیه نرجس سلام الله علیها ساری با 25 طلبه آغاز  به فعالیت نموده و پس از پذیرش سال 97، تعداد190 طلبه خواهد داشت.
وی با اشاره به اعتکاف طلاب این مدرسه اعلام کرد: اعتکاف حلقه معرفتی، حلقه علمی، مباحثه کلامی و به معنای واقعی، اندیشه ورزی، پالایش ذهنی؛ در کنار عبودیت است. خروجی این اعتکاف افراد طالب علم هستند.
وی با اشاره به پاسخ¬گویی آنلاین سوالات مردم از طریق اساتید حوزه تصریح کرد: هموطنان عزیز می¬توانند برای ارتباط با مدرسه علمیه حضرت نرجس سلام الله علیها ساری، با استفاده از شماره تماس 01133701692، بصورت شبانه روزی و 24 ساعته، سوالات فقهی، کلامی، مشاوره¬ای خود را بپرسندو پاسخ سوالاتشان را دریافت نمایند.
مدیر مدرسه علمیه حضرت نرجس(س) ساری در ادامه بیان کرد: طبق فرمایشات رهبری لازم است هرکس هر توانایی دارد درحوزه رسانه استفاده کند تا آگاهی و بصیرت مردم بالا برود؛ از این رو با برگزاری کارگاه رسانه به آموزش چگونگی استفاده از شبکه توییتر پرداخته¬ایم.
خانم پیشنمازی خاطرنشان کرد: این مدرسه علمیه در سبک زندگی، کارگاه مدیریت جنسی سالم زوجین و دوره های مختلف برگزار نمود که این کلاسها در توانمندی زوجینی که زبان ارتباطی با هم را نداشتند تاثیر بسزائی داشت.
وی در پایان یادآور شد:  بنابر روايتي از پيامبراکرم«ص» که فرمودند:" أَنَا مَدِينَةُ الْعِلْمِ وَ عَلِيٌّ بَابُهَا فَمَنْ أَرَادَ الْعِلْمَ فَلْيَأْتِ الْبَابَ؛" من شهر علمم و علي درِ آن شهر است. هر که دنبال علم است، بايد از اين در وارد شود؛  حوزه¬ی علمیه خانه ی علم هست پس خانه¬ی علی علیه السلام اینجاست.