کد مطلب: 61007 تعداد بازدید: ۱۴۲

مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران:

طلاب مشعل هدایت در جامعه هستند

یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۳:۱۷
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران گفت: طلاب حوزه های علمیه باید رهبر و مشعل هدایت در جامعه باشند.

حجت الاسلام والمسلمین علی غفاری مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران در مراسم بزرگداشت میلاد امام حسن(ع) در جمع کارکنان این مدیریت با اشاره به حدیثی از امام سوم شیعیان بیان کرد: از امام حسن(ع) روایت شده که تمام کردن احسان و کار نیکو از آغاز کردن آن بهتر است؛ یعنی ممکن است افرادی کار خوبی را شروع کرده ولی متناسب با توان خود حرکت نکرده و عاقبت بخیر نشوند.
وی افزود: طبق فرمایش امام حسن(ع)، تحصیل در حوزه و طلبگی حائز اهمیت بوده اما حوزوی ماندن مهم تر است؛ زیرا اگر
کار نیکوئی را فرد انجام داده و به سرانجام برساند، ارزش دارد.
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران تصریح کرد: با توجه به این که اهل بیت(علیهم السلام) کلهم نور واحد و الگو هستند، بنابراین باید بررسی کنیم که سبک و روش ما در زندگی به عنوان طلبه حوزه علمیه و سرباز این مکتب، چقدر شباهت با سیره ائمه اطهار(علیهم السلام) به خصوص حضرت ولی عصر(عج) دارد.
وی اعلام کرد: طلاب باید سعی کنند تابع و پیرو دیگران نبوده؛ بلکه مشعل هدایت و رهبر برای خود و جامعه بوده و در مسیر تعالی به سوی خداوند متعال دیگران را کمک کنند.
وی در ادامه گفت: با توجه به این که اسلام ناب شیعی، عمیق ترین  و غنی ترین دین در تمام ادوار تاریخ بوده است؛ لذا دشمن همواره با اندیشه ناب اسلام شیعی مخالف بوده و تمام برنامه ریزی خود را جهت محو این تفکر در جهان نموده است.
حجت الاسلام غفاری اعلام کرد: هدف اصلی دشمن سپاه و بسیج وغیره نیست، بلکه هدف آنها تفکر و اندیشه عمیق شیعی بوده که معتقد است زیر بار ظلم و جور هیچ استکباری نرفته و حق همواره برتر و پیروز میدان نبرد با باطل است.
وی اضافه کرد: با بررسی زندگی امام سوم شیعیان به این نکته مهم دست می یابیم که همواره باید در برابر دشمنان مقاومت کرده و در صورت مصلحت و صلاحدید جامعه، صلح ما نیز مصداق نرمش قهرمانانه باشد.
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به این که در حال حاضر علمدار و عروه الوثقی انقلاب، مقام معظم رهبری است که در حوادث و فراز و نشیبهای گوناگون دشمنان، کشتی نظام اسلامی را بر صراط مستقیم هدایت می کند؛ لذا حوزه های علمیه برای حفظ و استمرار اندیشه نظام اسلامی باید گوش به فرامین رهبر انقلاب داده و همواره در مسیر ولایت گام برداشته و از این صراط مستقیم منحرف نشوند.