کد مطلب: 60426 تعداد بازدید: ۱۲۲

برگزاری نشست " وظایف زنان منتظر در عصر غیبت" در مدرسه علمیه خواهران فاطمیه بندپی بابل.

سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۱:۲۴
نشست " وظایف زنان منتظر در عصر غیبت" با حضور اساتید و هیات امنای مدرسه و مربیان مهدهای قرآنی بخش بندپی در مدرسه علمیه خواهران فاطمیه بندپی بابل برگزار شد.

آقای عبادی معاون بنیاد فرهنگی مهدی موعود مازندران  در این نشست بیان کرد: بعضی از طلاب صرفا برای گرفتن مدرک به حوزه می آیند؛ اما بعضی ها دغدغه امام زمان عجل الله را دارند یعنی مانند حضرت از گمراهی مردم ناراحت می شوند.
وی افزود: چرا در مدارس علمیه روی مباحث مهدویت و یا پاسخ به شبهات آن کار اصولی نمی شود؟ این دغدغه ای است که باید آسیب شناسی شود.
معاون  فرهنگی مهدی موعود خاطر نشان کرد: اعتبار هر کسی و هر چیزی به محورش بوده و اعتبار ما هم به ولایت مداریمان نسبت به امام زمان(عج) است. ثواب هایی که نصیبمان می شود، بستگی به میزان معرفت ما به حضرت حجت دارد.
وی گفت: خواهران طلاب باید اولا سطح معرفت خود را نسبت به مبحث مهدویت افزایش داده و ثانیا در سطح جامعه هم اثرگذار بوده و در واقع مدافع حریم مهدویت باشند.
عبادی اظهار داشت: تعطیلات تابستان  فرصت خوبی است تا به مطالعه کتابهایی در زمینه مهدویت و یا  کتابهای شهید مطهری بپردازید. شما به اهمیت مقام معظم رهبری به کتاب و کتابخوانی توجه کنید. ایشان چقدر توصیه کردند که حتما یک دوره، کتابهای شهید مطهری خوانده شود. اما حرف نائب امام زمان روی زمین مانده است.
وی گفت: برای امام زمان (عج) کار کنید، برکاتش را هم از نظر مادی و هم معنوی خواهید دید. کسانی که برای حضرت کار می کنند بشتر به این درک رسیده اند.
معاون  فرهنگی مهدی موعود کتابهای موثقی را در زمینه مهدویت معرفی و به شدت از مطالعه برخی کتابها و یا استناد به برخی روایات نهی کرده و در پایان به پرسش های طلاب در این رابطه پاسخ دادند.