کد مطلب: 60226 تعداد بازدید: ۱۰۷

برگزاری نشست علمی با حضور دکتر سلیلی در مدرسه علمیه خواهران الزهرا و مرکز تخصصی ریحانه الرسول شهرستان جویبار

شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۷:۰۷
نشست علمی با موضوع« راههای برون رفت از مرگ جاهلی در آخر الزمان» با حضور دکتر سلیلی در مدرسه علمیه خواهران سطح ( 3و2) شهرستان جویبار برگزار گردید.

 دکتر سلیلی استاد حوزه و دانشگاه ضمن مقایسه مردم زمان بعثت با مردم آخرالزمان گفت: " حضرت رسول ( صلی ا... علیه و ۀاه ) با مردمی مواجهه بودند که سنگ می پرستیدند اما هنگامی که امام زمان ( عج ا...) قیام کنند با مردمی مواجهه می شوند که با کتابخدا احتجاج می کنند ".
ایشان با اشاره به مدرن بودن جاهلیت در آخرالزمان تاکید کرد : " در دوران آخر الزمان باید به دنبال راه نجات از مرگ جاهلیت باشیم ".  وی ضمن تعریف مرگ جاهلی به عدم معرفت به امام زمان ( عج ا... ) بیان داشت : " مهمترین راه نجات از مرگ جاهلی شناخت و معرفت واقعی به امام زمان ( عج ا...) است ". دکتر سلیلی ضمن تاکید بر وظیفه سنگین طلاب در زمینه شناساندن امام و رعایت حق ایشان گفت:" متاسفانه در عصر کنونی انجام احکام الهی تعطیل شده است و راه نجات آن حرکت و عمل است نه گفتار و شعار " .
وی با اشاره به مجاهدت و فداکاریهای علماء و بزرگانی چون شهید مطهری افزود : " اگر نبود رنج و مشتقتها و جانفشانیهای بزرگانی همچون شهید مطهری معلوم نبود چه بر سر قرآن می آوردند ".
ایشان با اشاره به اینکه فضای کنونی آماده شناخت امام زمان ( عج ا... ) است تاکید کرد : " عالم به زمان خود باشیم و دین را فقط برای شخص خود نیاموزیم که اگر چنین بوداسلام در حجاز می ماند و به دست ما نمی رسید ".
دکتر سلیلی با عامل دیگر رهایی از مرگ جاهلی اشاره کرد و گفت : " باید فهم اجتماعی از دین داشته و به شبهات روز دینی آشنا باشیم ."
دکتر سلیلی با بیان اینکه فرق |آمدن امام زمان ( عج ا...) با دیگر معصومین ( علیهم السلام ) این است که دیگر اهل بیت ( علیهم السلام ) با لبیک ظاهری افرا قیام کردنددر حالیکه امام زمان ( عج ا...) منتظر لبیک باطنی است گفت : " بر عالم دینی فرض است که بدعتها را بشناسد و واکنش نشان دهد ".
وی عامل دیگر برون رفت از مرگ جاهلی را پایبندی به امر به معروف و نهی از منکر دانست و افزود : " سکوت در برابر گناهان و بدعتها و هر آنچه از موانع ظهور است نوعی خیانت است و عقاب در پی دارد ".