کد مطلب: 60215 تعداد بازدید: ۱۵۱

حضور همسر شهید بلباسی در مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس ساری

شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۰:۵۵
نشست اخلاقی با حضور همسر شهید بلباسی همسر مدافع حرم در مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس(س) ساری برگزار شد.

محبوبه بلباسی همسر شهید محمد بلباسی در جمع طلاب مدرسه علمیه حضرت نرجس سلام الله علیها ساری با اشاره به چگونگی ازدواج خود با همسرشهیدش گفت: نسبت فامیلی دوری با هم داشتیم. ولی سال 80 مادرشون من رو جایی دیده و پسندیدند؛ لذا  به همراه محمد آقا به خواستگاری من آمدند؛ صحبت های ما  در جلسه خواستگاری زیاد چالشی و مفصل نبود. غیر از ملاک های معمول مثل ایمان و تقوا و اخلاق، چیز دیگه ای مد نظر جفتمون نبود. محمد،لبخند ملیحی به لب داشت و  حجب و حیا و مهربونی از صورتش می بارید. آن جلسه بیشتر به نقل خاطرات محمد آقا از دانشگاهشان گذشت و کلی خندیدیم و نهایتا به دل هم نشستیم و بعد از تحقیقات محلی، چون غیر از خوبی هیچی از ایشان نشنیدیم، قبول کرده و کم تر از ده روز بعد، مراسم عقد ساده ای در خا نه امان برگزار شد.
وی ضمن اشاره به خصوصیات اخلاقی همسر شهیدش بیان کرد: ایشان فوق‌العاده محجوب بود. از همان نگاه اول محجوبیتش به چشم آمد. یک چهره نورانی، یک شخصیت آرام و یک صدای مهربان. همه اینها از همان لحظه اول به دل من نشست، اما بعد از ازدواجمان هرچه زمان می‌گذشت، هم ایشان پخته‌تر می‌شد، هم ‌من، بیشتر و بیشتر به جنبه‌های خوب شخصیتش پی می‌بردم. محمد، فوق‌العاده صبور بود، در برابر همه مشکلاتی که ممکن است برای هر کسی در زندگی به وجود بیاید، هیچ وقت نشده بود شکایتی بکند. همیشه با حوصله و صبر مشکلاتش را حل می‌کرد. ایمان محکمی داشت که نشات گرفته از آیه شریفه «یآ أَیتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ» بود.
همسر شهید بلباسی افزود: کسانی از سر جهل حرف¬ها، طعنه¬ها و کنایه¬هایی می¬زنند که منصفانه نیست. ما که خوشبخت بودیم و خانه و ماشین داشتیم آنها نمی‌دانند شب‌ها وقتی بچه‌های ما بهانه پدر را می‌گیرند، ما چطور آرامشان می‌کنیم. نمی‌دانند من به این زینب چند روزه که اصلا پدرش را ندیده چه جوابی باید بدهم. چطور باید به او توضیح بدهم که چرا تو با پدرت عکس نداری، اما بقیه خواهر برادرهایت عکس دارند. اگر این آدم‌ها خودشان را جای ما، جای بچه‌های ما بگذارند هیچ وقت این حرف را نمی‌زنند. چون چیزی که باعث شده اینها مدافع حرم بشوند و جانشان را در این راه از دست بدهند، یک انگیزه الهی است. همسرم همیشه می‌گفت خدا خودش به انسان‌ها عزت می‌دهد و چه عزتی بالاتر از شهادت. حالا می‌بینم این جمله‌اش عین حقیقت بوده. این عزت، نصیب هر کسی نمی‌شود.
وی گفت: لفظ مدافع حرم لفظ قشنگی است اما مدافع حرم یک نفر هست و آن هم حضرت عباس(ع ) می باشد. در واقع حضرت زینب (س ) مدافع همسرم شد.