کد مطلب: 59691 تعداد بازدید: ۴۲

برگزاری نشست بررسی حجاب از ابعاد مختلف در مدرسه شهید مطهری تنکابن

شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۸:۵۲
نشست بررسی حجاب از ابعاد مختلف در مدرسه شهید مطهری تنکابن برگزار شد.

خانم طرقی کارشناس فرهنگی در این نشست بیان کرد: معنای لغوی حجاب پوشش و محجوب بودن بوده که شامل حجاب ظاهری و حجاب باطنی می شود؛ معنای اصطلاحی آن نیز منع شدن از برخی موارد موجود در عالم می باشد.
وی ادامه داد: نام مقدس الباطن و الظاهر از اسماء الهی هستند که زن مظهر نام مقدس الباطن و مرد مظهر نام مقدس الظاهر است.
وی اضافه کرد: گاهی محجوب بودن و پنهان شدن ، ارزشمند بوده و دارای برکات فراوانی  است؛ همان طور که مولا امام عصر(عج) غائب بوده، در حالی که  بقیه الله و حجت پروردگار بر زمین هستند.
این کارشناس فرهنگی تصریح کرد: حجاب علاوه بر معنای ظاهری ، دارای ابعاد باطنی فراوانی است ، به طور مثال، خداوند از پشت پرده نور با مخلوقات در ارتباط است و اگر این حجاب نبود مخلوقات همانند یخ در مقابل تجلی خورشید ذوب می شدند نمونه بعدی، حجاب والدین در مقابل فرزندان است در این نوع از حجاب، چادری در کار نیست؛ بلکه والدین باید مواردی را در مقابل فرزندان رعایت کنند تا فرزندان در محیط خانه حس عزت و بزرگی داشته باشند.
وی در پایان با نقل حدیثی از امام جعفر صادق (علیه السلام) خاطر نشان کرد: شیعیان زینت ائمه معصومین (علیهم السلام) هستند پس به  گونه ای خود را تربیت کنیم که عملکرد ما بر دیگران اثرگذار بوده و زینت بخش مسیر ائمه معصومین (علیهم السلام)، خصوصا حضرت زهرای مرضیه (سلام الله علیها) باشیم.