کد مطلب: 59434 تعداد بازدید: ۱۲۱

شرکت 150 طلبه حوزه علمیه خواهران مازندران در آزمون ورودی سطح 3 حوزه

دوشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۸:۴۱
آزمون سطح 3(کارشناسی ارشد) و سطح 4(دکترا) حوزه علمیه خواهران مازندران با حضور بیش از 150 داوطلب برگزار شد.

خانم فاطمه هدایتی معاون آموزش حوزه علمیه خواهران مازندران بیان کرد: آزمون سطح 3(کارشناسی ارشد) حوزه علمیه خواهران مازندران با حضور 150 طلبه در دو رشته تفسیر علوم قرآنی و فقه کلام در مرکز آموزش عالی حوزوی الزهرا(س) بابل و مرکز تخصصی حوزوی زینب کبری(س) تنکابن برگزار شد.
وی افزود: ظرفیت پذیرش امسال حوزه علمیه خواهران در مقطع سطح سه، 120 نفر است و طلابی که نمره لازم را در امتحان کتبی کسب نموده، جهت انجام مصاحبه دعوت شده و اسامی قبول شدگان نهائی در شهریور ماه اعلام خواهد شد.
وی تصریح کرد: حوزه علمیه خواهران مازندران در مقطع سطح 3 دارای يك مركز آموزش عالی حوزوی و سه مركز تخصصی حوزوي در رشته هاي فقه و اصول، تفسير و علوم قرآني و كلام اسلامي با 300 طلبه مشغول به تحصیل و 40 فارغ التحصیل است.
معاون آموزش حوزه علمیه خواهران مازندران در ادامه گفت: در آزمون مقطع سطح 4(دکترا) حوزه علمیه خواهران مازندران نیز 42 طلبه فارغ التحصیل سطح سه شرکت نمودند که از این تعداد 10 نفر در رشته تفسیر تطبیقی و 10 نفر در رشته  فقه و اصول گرایش فقه خانواده پس از قبولی در آزمون و مصاحبه ورودی در مرکز آموزش عالی تخصصی حضرت ام البنین(س) بابل مشغول به تحصیل خواهند شد.
وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر حوزه علمیه خواهران مازندران دارای یک مرکز آموزش عالی تخصصی در مقطع سطح 4 در  شهرستان بابل  است که تعداد10 نفر در رشته تفسیر تطبیقی و 5 نفر در رشته فقه و اصول گرایش فقه خانواده مشغول به تحصیل هستند.