کد مطلب: 59064 تعداد بازدید: ۱۰۶

در مدرسه علمیه الزهراجویبار برگزار شد:

شیوه های تبلیغ شیعیان در مقابل فرقه های خاص

دوشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۱:۳۵
نشست علمی با عنوان "شیوه های تبلیغ شیعیان در مقابل فرقه های خاص" در مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) جویبار برگزار شد.

آقای دکتر گلدوست پژوهشگر علوم دینی در این نشست بیان کرد: هر پیامبری برای هدایت قوم خود مبعوث شده و دین شان در زمان خود کا مل بوده  وبرای مردم همان عصر کارایی داشته، اما رسالت پیامبر ما جهانی بوده ودینش برای ابدیت است.
وی گفت: شیوه دفاع شیعیان در مقابل لائیک ها، مسیحیان، یهودیان، فیلسوفان مغرب زمین، شیطان پرستان فرق می کند و با هر کدام باید با شیوه خاص خودش مقابله کرد.
پژوهشگر علوم دینی با بیان اینکه دفاع از دین در علم کلام بحث می شود گفت: علم کلام به معنای دفاع از دین در مقابل شبهات با ابزار عقل و با التزام به شریعت است.
وی با اشاره به هجمه ها و شبهه پرا کنی های دشمن در ماهواره ها، اضافه کرد: طلاب باید برای پاسخگویی به شبهات، به طور کامل بر زندگی امامان واقف بوده و بر دلایل افضلیت تفکرامامان و شیعه بر سایرین مسلط باشند و با تکیه بر اصل «ترجیح افضل بر مفضول » برتری علمی ائمه بر سایرین را اثبات کنند.
گلدوست در ادامه با تاکید بر رسالت حوزه و تخصصی شدن طلاب اظهار داشت : طلاب برای تبلیغ تفکر شیعه، باید برتری علمی ائمه بر سایرین را اثبات کنند و برای این کار لازم است مهارت لازم نسبت به سوالات مطرح شده و پاسخ قاطع ائمه معصومین(علیهم السلام) در این خصوص را داشته باشند.
وی  در پایان خاطره ای از نشست علمی ای که خود با مسیحیان و اهل سنت لبنان راجع به مقایسه« دین اسلام ومسیحیت »وهمچنین «بررسی غدیر از دیدگاه شیعه وسنی » نقل و  طلاب را به شیوه نوین عملی تبلیغ تفکر شیعه ترغیب کرد.