کد مطلب: 58950 تعداد بازدید: ۷۳

حوزه های علمیه رسالت سنگینی نسبت به بانوان جامعه دارند

شنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۲:۳۸
با توجه به این که ماموریت اصلی حوزه های علمیه خواهران بر روی بانوان و مادران جامعه است؛ لذا رسالت سنگینی در این خصوص داشته تا نقشه های شوم دشمنان را خنثی نمایند.

سید حسین آملی جانباز 70 درصد جنگ تحمیلی در دیدار با مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران و همکاران این مدیریت با تشکر از فداکاری های همسر شان بیان کرد: بنده یک بار جبهه رفته و جانباز شده ام؛ اما همسران ما هر روز به خاطر وضعیت جسمی، بیماری و غیره هر روز جانباز شده و سختی نگهداری از ما را تحمل می کنند، امیدواریم آنها در آخرت دست ما را گرفته و به بهشت ببرند.
وی تصریح کرد: مسئولین کشور خیلی زحمت می کشند، اما حیف که متاسفانه برخی از آنها گوششان به دهان رهبری انقلاب نیست؛ چرا آمریکائی که در طول پیروزی انقلاب و دفاع مقدس نتوانست کاری بر علیه ما انجام دهد، الان برای مملکت ما جولان داده، تهدید کرده و هر روز تحریم جدیدی بر علیه ما صادر می کند، به نظر می رسد برخی از مسئولین ما کوتاه آمده و یا کم آورده اند.
وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری شاقون نظام بوده و همه باید بدانند که بدون ولایت فقیه کارها و برنامه ها پیش نمی رود، اما متاسفانه برخی این مطلب را درک نکرده اند.
آقای آملی ادامه داد: یک بار مردم، امیرالمومنین(ع) را کنار زده و فرقه های مختلف ایجاد کردند که بعد از 1400 سال هنوز داریم تاوان آن اشتباه را می دهیم؛ الان نیز اگر با ولایت همراه نباشیم همان اتفاق دوباره تکرار شده و آیندگان ما دچارخسران خواهند شد.
وی گفت: وقتی در کشور ولایت فقیه داریم که فصل الخطاب است، دیگر جناح چپ و راست و... معنا ندارد، باید همه یکصدا و یکدست بوده و برای حفظ ارزشهای اسلام و انقلاب تلاش نماییم..
وی یادآور شد: مسئولین نظام  باید بدانند که استقلال، امنیت و آرامشی که در کشور حاکم است، را راحت بدست نیاورده ایم، که به راحتی آن را از دست بدهیم؛ بهترین عزیزان ما در طول انقلاب و 8 سال دفاع مقدس تلاش کردند، برخی شهید شدند که هنوز خانواده شهدا داغدارند،  بسیاری جانباز شده و بعد از گذشت سی و خوردی سال هنوز با آثار و بیماری های جنگ دست و پنجه  میزنند؛ لذا نباید راه را گم کرده و مسیر را اشتباه بروند؛ چرا باید در کشور ما با وجود این همه امکانات فقیر داشته باشیم این نشانگر بیماری در سیستم کشور است که باید اصلاح شود.
این جانباز دفاع مقدس اعلام کرد: در حال حاضر مشاهده می کنیم که متاسفانه غیرت برخی از خانواده های ما کم شده و بچه ها بر روی پدر و مادر تاثیر گذاشته و حساسیت آنها را نسبت به ارزشهای دینی  کم کرده اند؛ لذا بی قید و بندی فرزندان را در برخی از خانواده های مذهبی نیز مشاهده می کنیم.
وی بیان کرد: جامعه روحانیت می تواند تاثیر بسزائی در جامعه داشته باشد، متاسفانه یکی از مشکلات بزرگ ما بچه حزب اللهی ها گوشه نشینی و عدم حضور موثر در جامعه و یا جمع شدن و حضور در جمع های خودمان است که کار درستی نیست؛  حضور یک طلبه در یک روستا، فعالیت یک رزمنده ورزشکار متدین در جمع جوانان و ...بسیار تاثیر گذار است؛ لذا باید با برخورد اجتماعی مناسب به دیگران کمک کرده تا دوستانمان زیاد شده و تاثیر گذاریمان بیشتر شود
وی گفت: بنده نسبت به مردم جامعه خود احساس تکلیف می کنم؛ لذا بعضی روزها با همین حالم،  به امامزاده یحیی ساری رفته و بیرون از صحن حرم، نماز می خوانم تا انشاالله افرادی که من را می بینند تاثیر بپذیرند.
آقای آملی تصریح کرد: هدف اصلی دشمن دین و ارزشهای اسلامی و انقلابی است؛ یک مامور اسرائیلی که چند سال روی مسئله ایران کار می کرد اعلام نمود که نقطه حساس این ملت و نقطه حساس آنها، مادران هستند و اگر روی این قشر کار کنیم کل جامعه ایران را تصرف خواهیم کرد
وی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به این که ماموریت اصلی حوزه های علمیه خواهران بر روی بانوان و مادران جامعه است؛ لذا رسالت سنگینی در این خصوص داشته تا نقشه های شوم دشمنان را خنثی نمایند.