کد مطلب: 57893 تعداد بازدید: ۸۴

مشاور امورخانواده:

هدف از تشکیل خانواده رسیدن به مفهوم آرامش است

دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۷:۱۱
مشاور امورخانواده در دومین همایش خانوادگی طلاب مدرسه علمیه خواهران امام حسین(ع) چالوس گفت: هدف از تشکیل خانواده رسیدن به مفهوم آرامش است.

آقای اندرخورا مشاور خانواده در جمع طلاب و خانواده آن ها بیان کرد: اولین موضوعی که در حوزه مفاهیم دینی ذهنمان را مشغول می سازد هدف از تشکیل خانواده یعنیرسیدن به مفهوم آرامش است. خداوند هم در آیه 21 سوره روم می فرمایند که از نشانه های او این است که همسرانی از جنس خودتان برای شما آفرید تا در کنار آنان آرامش یابید و در میانتان مودّت و رحمت قرار داد.»

وی با اشاره به  شاخص های آرامش در  خانواده گفت:در زندگی که  اگر  اعضای آن ، نقد غیر واقعی نسبت به هم داشته، همدیگر را مقایسه کنند؛ همچنین اعتراض نسبت به هم داشته و با هم قهر کنند؛ آرامش واقعی وجود ندارد.

استاد دانشگاه مازندران ادامه داد: اولین نشانه  خانواده موفق در حوزه جامعه شناسی ساده زیستی بوده که معنای آن استفاده بهینه و منطقی از آن چه که امروز در اختیار ما است. در مقابل این بحث، اشراف گری به این معناست که درآمد خانواده با هزینه هایش سازگاری نداشته و اصرار بر داشتن بهترین ها وجود دارد.

وی اضافه کرد: رضایت از دومین نشانه خانواده موفق است. کسانی که اعتماد سازی کرده و مهارت لازم و کافی در زندگی مشترک دارند در زندگی به مفهوم رضایت می رسند.

وی تصریح کرد: زمانی که خانم از موضوعی ناراحت است به 15 تا 20دقیقه زمان نیاز دارد تا ذهنش آرام شود و در این زمان همسر نباید او را تنها بگذاررد؛  برعکس آقایان که در زمان ناراحتی نیاز به خلوت داشته و تنها 3 تا5 دقیقه حرف مفید شما را گوش می دهند.

اندرخورا اعلام کرد: سازگاری را می توان سومین نشانه خانواده موفق بر شمرد؛  به این معنا که ویژگی های شخصیتی مثبت و منفی همدیگر را پذیرفته و آگاهانه و عاقلانه نقاط ضعف خود را بپذیریم و برای حل و درمانش اقدام کنیم.