کد مطلب: 57881 تعداد بازدید: ۱۵۲

مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران:

حوزه علمیه خواهران در سر تیتر مباحث فرهنگی کشور قرار دارد.

یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۰:۳۹
در حال حاضر با همت بلند موسسین، هیات امنا و دست اندکاران مدارس علمیه خواهران مازندران، حوزه علمیه خواهران در بین دیگر محافل و مراکز فرهنگ دینی، در سر تیتر مباحث فرهنگی کشور قرار دارد.

حجت الاسلام والمسلمین علی غفاری مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران در نشست اعضای شورای سیاستگذاری حوزه های خواهران با موسسین، هیات امنا و مدیران مدارس علمیه خواهران استان بیان کرد: مازندران افتخار دیار علوی بودن را داشته و در طول تاریخ مفاخر دینی و مراجع عظام زیادی را در خود پرورانده است و در حال حاضر نیز از دو ستاره درخشان حوزه دین و دیانت علامه حسن زاده و علامه جوادی آملی بهره مند است.

وی اضافه کرد: استعداد و ظرفیت این استان بسیار بالاست ولی به دلیل شرایط اقلیمی و موقعیت جفرافیائی با تهدیدهای فرهنگی زیادی روبر بوده و این وضعیت توریستی، ارزشهای اخلاقی، اعتقادی و بومی ما را در معرض تهدید قرار داده است.

مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران تصریح کرد: با توجه به این که ضریب نفوذ اینترنت و فضای مجازی در مازندران حدود 120 درصد بوده و سالانه بیش از 20 میلیون نفر به این استان سفر می کنند؛ باید مازندران به عنوان خط مقدم فرهنگی کشور دیده شده و اعتبارات فرهنگی و نگاه ویژه ای به آن صورت گیرد که متاسفانه این امر تا کنون محقق نشده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر با همت بلند موسسین، هیات امنا و دست اندکاران مدارس علمیه خواهران استان، حوزه علمیه خواهران  در بین دیگر محافل و مراکز فرهنگ دینی در سر تیتر مباحث فرهنگی کشور قرار دارد.

وی گفت: حوزه علمیه خواهران مازندران در طی 10 سال گذشته توفیقات خوبی را در زمینه های آموزشی، فرهنگی و پژوهشی داشته و تعداد مدارس علمیه آن از 11 مدرسه به 22 مدرسه و تعداد طلاب آن ( مشغول به تحصیل و فارغ التحصیل) از 1481 به 5876 نفر رسیده است.

حجت الاسلام غفاری اظهار کرد: تعداد مدارس علمیه خواهران استان به دلیل موقعیت خاص مازندران و ظرفیتهای بالای آن کم است؛ هرچند ما تنها به دنبال افزایش کمی مدارس نبوده  و در جهت کیفی سازی و تاثیرگذاری در جامعه و تحقق رسالت و اهداف حوزه در جهت حفظ و صیانت از ارزشهای اسلامی و توسعه و ترویج فرهنگ دینی حرکت می کنیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم در نشست اعضای شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه خواهران کشور با موسسین، هیات امنا، مدیر، کادر، منتخبین اساتید، معاونین اموزش، پژوهش، فرهنگی وغیره و بررسی طرح، برنامه و پیشنهادات  مدیریت استان و مدارس، شاهد تحول و توسعه در حوزه علمیه خواهران مازندران باشیم.