کد مطلب: 57665 تعداد بازدید: ۱۵۹

تجلیل از برترین های نیم سال اول مدرسه علمیه خواهران ریحانه الرسول نکا

چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۹:۲۴
طی برنامه ای با حضور امام جمعه شهرستان نکا از برترین های نیمسال اول سال 97-96 مدرسه علمیه خواهران ریحانه الرسول(س) نکا تجلیل بعمل آمد .

حجت الاسلام و المسلمین محمدی لائینی امام جمعه نکا در این نشست ضمن تشکر از حضور پرشورطلاب بیان کرد: این شور علمی طلاب، مقدس  بوده و مدرسه ای که در این شور باشد، قطعا رشد خوبی خواهد داشت.
 وی گفت: شور و شوق بخشنامه  دستوری نیست  خود مدیر ، معاون ، اساتید و پرسنل خودشان باید ذوق و شوق داشته و جدی، با انگیزه و پر حرارت باشند .ولی بخش عمده اش خود دانش آموختگان هستند که باید شور و شوق و انگیزه و جدیت از خودشان نشان دهند.
موسس مدرسه علمیه خواهران ریحانه الرسول(س) نکا  در ادامه با اشاره به حدیثی از امام علی(ع) در مورد قوام دین و دنیا اعلام کرد: استواری و پایداری دین و دنیا به چهار چیز بوده که رکن اول عالمی است که ناطق باشد و علم خودش را به کار گیرد؛ دوم غنی است که انفاق کند و سوم فقیری که فقر او را وادار به فساد نکند و چهارم جاهلی که دنبال یادگیری است نه جاهلی که بی تفاوت باشد.
وی در پایان ببا اشاره به بعضی از مشخصات عالِم خاطر نشان کرد: عالِم نباید صامت و محافظه کار باشد؛ بلکه باید ناطق بوده ، علم خود را به کار بسته و دیگران را هم با علم خود هدایت کند, لذا علم خود را در جامعه عملیاتی کرده  و جامعه را به این سو سوق دهید.
در پایان جوایز به برترین های نیمسال اول سال تحصیلی 97-96  و برگزیدگان المپیاد علمی مرحله مدرسه ای اهدا شد.