کد مطلب: 57306 تعداد بازدید: ۱۵۲

در همایش« ازدیاد نسل» تاکید شد؛

تفکر غلط «فرزند کمتر، زندگی بهتر» اصلاح شود

چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۲:۲۳
همایش استانی « ازدیاد نسل» با هدف تربیت مبلغان کار آمد در حوزه گفتمان سازی در موضوع جمعیت و فرزند آوری با همکاری مدیریت خواهران مازندران، مدرسه علمیه الزهرا (س) ساری و بسیج طلاب برگزار شد.

خانم دکتر سیاح کارشناس امور بانوان و خانواده، در این همایش، ضمن بیان تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص فرهنگ سازی در زمینه ازدیاد نسل، گفت: تمایل عمومی به داشتن کمتر از دو فرزند، افزایش سن ازدواج، طلاق و میزان ناباروری  از جمله دلایل کاهش جمعیت در ایران است.
وی افزود: مبلغین باید در این زمینه فرهنگ سازی کرده تا تفکر غلط «فرزند کمتر، زندگی بهتر» در جامعه از بین رفته و مردم تصمیم بهتر و منطقی تری نسبت به این امر بگیرند.
این کارشناس امور خانواده ادامه داد: در امر تصمیم گیری دو فرآیند بینش مادی و بینش الهی وجود دارد و ما انسان ها به دلیل مختار بودن، همواره در حال تصمیم گیری و انتخاب هستیم، لذا باید طوری فرهنگ سازی شود تا مردم با باورها و بینش الهی تصمیم گیری کنند.
وی اظهار کرد: در بینش مادی، فرزند به مثابه یک کالاست، بنابراین افراد با ارزیابی میزان انتفاع و مطلوبیت این کالا و تحلیل هزینه و منفعت فرد تصمیم به فرزند آوری می کنند.
سیاح با بیان این که خدا شناسی، انسان شناسی  و جهان شناسی مولفه های تاثیر گذار در تصمیم گیری در باور الهی است، خاطر نشان کرد: شما مبلغین باید زمینه تصمیم گیری صحیح را  برای مردم در جامعه ایجاد کنید که این امر با فرهنگ سازی در خصوص باورهای الهی برای فرزند آوری امکان پذیر است.