کد مطلب: 56806 تعداد بازدید: ۱۶۸

نشست "مهدی موعود در کتب ادیان پیشین" در مدرسه علمیه خواهران الزهرا محمودآباد برگزار شد.

دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۴:۲۶
برگزاری نشست "مهدی موعود در کتب ادیان پیشین" در مدرسه علمیه خواهران الزهرا (س) محمودآباد

خانم مهماندوست کارشناس دینی در  نشست فرهنگی با موضوع "مهدی موعود در کتب ادیان پیشین" در مدرسه علمیه الزهرا (سلام الله علیها )محمودآباد بیان کرد: همانگونه که خداوند در کتابهای اسمانی وعده فرموده ،روزی می رسد که حاکمیت بر مبنای عدل ، عالمگیر خواهد شد و این امری فطری و نمونه اي ازتکامل است.  
وی افزود: با ظهور حضرت  بقیه الله اعظم مهدی موعود(عج) حاکمیت عدالت گستر  به وقوع خواهد پیوست و تمام کتابهای آسمانی با وجود تحریفاتی که در آنها صورت گرفته و یا کتابهای مقدسی که در میان پیروان خود به عنوان کتاب اسمانی به شمار می رود، به این امر اعتقاد دارند..
این کارشناس دینی ادامه داد: در زبور عهد عتیق کتاب مزامیر آمده که شروران  منقطع خواهند شد و منتظران خداوند وارث زمین خواهند گردید. هان بعد از اندک زمانی شریر نخواهد بود در مکانش... اما حلیمان وارث زمین خواهند شد.
مهماندوست در پایان  در خصوص ظهور منجی در تورات و در منابع هندوها  و همچنین در مورد آیاتی از قرآن مربوط به حضرت مهدی(عج) مباحثی را ارائه و  خاطر نشان کرد: نباید تنها در گفتار، اطاعت از امام زمان خویش را نشان دهیم؛ بلکه در عمل و رفتار نیز باید پیرو او بوده و به خاطر سرزنش دشمنان و نادانان میدان را خالی نکنیم.؛ همچنین باید با تمام وجود از مال و جان خود برای شناساندن آن عزیز گمگشته استفاده و در این راه کوشش کنیم.