کد مطلب: 56709 تعداد بازدید: ۱۵۷

وظیفه طلاب، بیان اهداف ، رسالت و کارکردهای حوزه در جامعه، است

شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۷:۱۴
همواره دشمنان سعی کرده اند، تصور غلطی از حوزه های علمیه در جامعه ایجاد کنند، لذا وظیفه طلاب است که با بیان کارکردهای آن در جامعه، این تصور را تصحیح نمایند.

خانم یعقوبی کارشناس فرهنگی  مدرسه علمیه خواهران حضرت نر جس (س) ساری در نشست معرفی حوزه های علمیه خواهران که با حضور دانش آموزان مدرسه علوم معارف شهید مطهری در این مدرسه علمیه برگزار گردید گفت: نوجوانی دوران حساس و سکوی پرشی برای شما است چرا که مسیر آینده ی خودتان را انتخاب می کنید.
وی افزود: هر محیطی ممکن است عیب و کاستی داشته باشد، باید برای برطرف کردن مشکلات و آسیبهای جامعه و حتی جهان، کارهای اساسی نموده و گامهای موثر  برداریم؛ قطعا محیط دینی و علمی حوزه علمیه خواهران، با حضور دانش آموزان باهوش و درس خوان، بهتر می تواند تحول در جامعه اسلامی ایجاد نماید.
مبلغ حوزه علمیه خواهران مازندران ادامه داد: شما در سن حساسی قرار دارید و انتخاب شما در ادامه مسیر تحصیل، تاثیر زیادی در آینده شما دارد، بنابراین باید هدف خود را در زندگی ترسیم کرده و فرصت¬های خوبی که در پیش روی شما قرار دارد را غنيمت شمريد و به راحتی از دست ندهید ؛ چون برخی فرصت ها، دیگر برای انسان فراهم نمی شود.
خانم یعقوبی افزود: به دلیل نقش موثر حوزه های علمیه در هدایت جامعه و جلوگیری از آسیبهای اجتماعی و...، همواره دشمنان در طول تاریخ سعی کرده اند، تصور بدی از حوزه در جامعه ایجاد نموده تا میزان استقبال مردم و در نتیجه پذیرش ان را کم نمایند؛ لذا وظیفه ما است که با بیان اهداف و رسالت حوزه و کارکردهای آن در جامعه، این تصور غلط را تصحیح نمائیم.
.