کد مطلب: 56075 تعداد بازدید: ۷۸

برگزاری نشست دشمن شناسی در قرآن در مدرسه علمیه خواهر ان الزهرا بابل

دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۶:۰۱
نشست دشمن شناسی در قرآن در مدرسه علمیه خواهران الزهرا (س) بابل برگزار گردید.

الهام تقوی کارشناس تربیتی در این نشست گفت : عداوت و دشمنی به معنای این است که، هر چیزی و کسی از حدش بگذرد، و به فرموده امام علی (ع) از حد گذشتن یعنی کسی از بالا دستی خود نافرمانی کرده و به پایین دستی خود ستم نموده و یا با ظالم همراهی کند .
وی افزود: فرمانده اصلی ما خداست، باید از خود شروع کرده و بررسی نمائیم که چقدر نافرمانیش را کرده و به پایین ترین چیزی که در اختیار روح ماست یعنی جسممان ظلم نموده ایم؛ لذا چنانچه نافرمانی خداوند متعال و ظلم به جسم را انجام داده باشیم،  دشمن خودت هستیم.
تقوی بیان کرد: خداوند متعال کافر ، مشرک و منافق را در قرآن دشمن معرفی نموده و فرموده  که کافر کاملا قابل تشخیص و دشمن شماست؛ همچنین در قلب منافق مرض است .
 وی تصریح کرد: منافق بیماری است که در دل اعتقاد به چیزی دارد در ظاهر به چیز دیگر عمل می کند که مصداق آن کسانی هستند که به بهانه انتخابات اغتشاش می کنند؛ همچنین گروههائی که چهارشنبه های سفید به راه می اندازند.
کارشناس مذهبی در پایان خاطر نشان کرد: آمریکا ، انگلیس و ایادی آنها که مشاوران ارشد تحریم برعلیه ایران هستند دشمن محسوب می شوند که وظیفه ما بیدارگری نسبت به این فتنه ها و دشمنی ها و حفظ اتحاد و استقلال خود است.