کد مطلب: 55621 تعداد بازدید: ۱۲۴

مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران:

در حال حاضر یکی از وظایف و رسالتهای اصلی حوزه های علمیه، تحکیم پایه های نظام و انقلاب است

یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۸:۳۶
در حال حاضر یکی از وظایف و رسالتهای اصلی حوزه های علمیه، تحکیم پایه های نظام و انقلاب است و این امر زمانی محقق می شود که ما بر اساس مبانی انقلاب که همان دین مبین اسلام، علوم وحیانی و ارزشهای اخلاقی است، عمل نمائیم.

حجت الاسلام علی غفاری مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران  در شورای اداری حوزه علمیه خواهران مازندران به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی ایران بیان کرد: انقلاب ما مبتنی بر یک سری اصول و ارزشهای وحیانی بوده است که در شکلها و قالبهای مختلف مانند فرهنگ عاشورائی، صبر زینبی، انتظار فرج و... در جامعه نمود پیدا کرد.
وی افزود: انقلاب اسلامی ایران در تمام محافل سیاسی، اجتماعی و...دنیا درخشید و پیام انقلاب را به تمام جهان صادر نمود به گو نه ای که بسیاری از مبارزات مسلمانان و بیداری اسلامی در سالهای بعد انقلاب ما، با الهام از انقلاب ایران صورت گرفتَ؛ لذا استکبار جهانی تمام امکانات خود را به کار گرفته تا نگذارد نور این آفتاب درخشان، بر عالم تابیده و وعده الهی محقق شود.
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران اظهار کرد: یکی از کارهای مهمی که دشمنان در دستور کار خود دارند موضوع ایران و مبارزه با آن است که این امر نشانگر اهمیت انقلاب برگرفته از اسلام و ارزشهای دینی است. لذا مسئولین، کارگزاران و دلسوزان انقلاب باید همانند معمار انقلاب حضرت امام خمینی(ره) و علمدار نظام، مقام معظم رهبری، به دنبال حفظ، تقویت و استحکام پایه های دینی و انقلابی جمهوری اسلامی ایران باشند.
وی در ادامه گفت: متاسفانه برخی مسئولین عامدانه یا جاهلانه مواضعی اعلام می دارند که موجب سست شدن پایه های نظام اسلامی ایران می شود؛ به گو نه ای که این اندیشه های مسموم، مانند موریانه ای به جان ریشه شجره طیبه انقلاب افتاده و  اگر دلسوزان نظام آفت زدائی نکنند، بدنه نظام سست گردیده و  در برابر حملات دشمن آسیب جدی خواهد دید.
حجت الاسلام غفاری تصریح کرد: امروز هر کس در هر موقعیت، پست و سنگری که قرار دارد مسئول می باشد؛ لذا این که تنها به خود بیندیشیم و امور را به دیگران سپرده و  مسئولیت را از خود سلب نمائیم فکر غلطی است.
وی اعلام کرد: مسئله امروز ما، مانند زمان جنگ احد است که غفلت هر فرد از سنگر خود، باعث نفوذ دشمن از آن قسمت می شود؛ متاسفانه مشاهده می کنیم که برخی سنگرهای خود را ترک و خالی می نمایند.
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران بیان کرد: آنچه امروز باید برای ما اهمیت داشته باشد، بازخوانی نسبت به اهداف انقلاب است تا ببینیم نسبت به هستها و بایدها و نبایدها چقدر فاصله داریم.
وی گفت: امروز تنها مرد میدان انقلاب مقام معظم رهبری است که با بیانات روشن و محکم خود تمام توطئه های دشمنان را نقش بر آب می نماید..
حجت الاسلام غفاری اظهار کرد: در حال حاضر یکی از وظایف و رسالتهای اصلی حوزه های علمیه، تحکیم پایه های نظام و انقلاب است و زمانی این امر محقق می شود که ما بر اساس مبانی انقلاب  که همان دین مبین اسلام، علوم وحیانی و ارزشهای اخلاقی است، عمل نمائیم.
وی افزود: با توجه به این که در حال حاضر دشمن پروژه 5 مرحله ای نفوذ و ناکار آمد جلوه دادن دین و ارزشهای اسلامی را در دنیا پیاده می کند؛ لذا اگر از اصول و ارزشهای اسلام و انقلاب دور شویم، تمامیت ارضی ما تحت شعاع قرار گرفته و دشمن در نقشه نفوذ خود به ما آسیب جدی وارد خواهد کرد.
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران تصریح کرد: فریضه امر به معروف و نهی از منکر از جمله عناصر مهم و متاسفانه فراموش شده در نظام ما است که طبق فرمایش حضرت زهرا(س) برای اصلاح مردم واجب می باشد و قطعا اگر این فریضه ترک شود، فساد در جامعه رواج پیدا خواهد کرد.
وی با اشاره به مسئله خانواده و در راس آن مادران جامعه در استحکام انقلاب اعلام کرد: زن و مادر به دلیل نقش موثر در تربیت جامعه، جایگاه والائی در دین مبین اسلام دارند؛ نقش مادران در جامعه به اندازه ای مهم است که رابرت مورداک می گوید که اگر می خواهید ایران را به زانو در بیاورید، خانواده های آنان را با محوریت مادران مورد هجمه قرار دهید
لذا دشمن با شناخت نسبت به این نقش، تمام امکانات خود را به کار گرفته تا جایگاه مادران را در کشور تخریب نموده و سبک زندگی اسلامی ایرانی ما را تغییر دهد که متاسفانه تا حدود زیادی هم موفق بوده است.
حجت الاسلام غفاری در پایان خاطر نشان کرد: متاسفانه برخی مسئولین با اقدامات خود در سیاستها، تصمیمات، تبلیغات، اعتبارات و...، خواسته یا ناخواسته کمک به این هدف دشمن می کنند.