کد مطلب: 54642 تعداد بازدید: ۱۱۰

دشمن با فرقه سازی، سعی در تطهیر چهره منحرفین دینی دارد

چهارشنبه ۲۰ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۵:۰۱
نشستی با موضوع فرق و مذاهب با حضور با همکاری سازمان تبلیغات در مدرسه علمیه خواهران عصمتیه بابل برگزار شد.

دکتر مومنی استاد دانشگاه در این نشست با بیان حدیث معروف حضرت رسول (ص) راجع به فرقه فرقه شدن ادیان گذشته و دین اسلام بیان کرد: در این حدیث منظور از عدد 73، معدود یا محدود کردن آن نیست بلکه منظور کثرت فرقه هاست .
وی با اشاره به چرایی شکل گیری فرقه ها گفت: در سیر تاریخ؛ خواستگاه تشکیل فرقه هایی چون مرجئه، خوارج و معتزله، فعالیتهای سیاسی بنی امیه بود. بدین صورت که تئوریسین های  معاویه، ابتدا صرفا عقیده داشتن، بدون عمل صالح را برای نجات انسان کافی دانسته و در مرحله بعد بر اساس مقتضیات زمان حتی عقیده را نیز شرط نمی دانستند و تمام این امور حربه ای برای تطهیر چهره خبیث معاویه و مشروعیت خلافت وی بود.
این استاد دانشگاه تصریح کرد: در دوران معاصر نیز دشمن با فرقه سازی، سعی در تطهیر چهره منحرفین دارد و می کوشد تا قداست اسلام ناب را در برابر اسلام آمریکایی از بین ببرد و شخصیتهای برجسته ای چون امام خمینی(ره) را در سطح مجتهد و عالم دینی پایین آورد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: شما طلاب به عنوان کارشناسان دین رسالت سنگینی در این خصوص داشته و باید هر فرقه ای را به نام دین نگاه نکنند و به پشت پرده ایجاد فرق که ایستادگی در برابر اسلام ناب محمدی است نیز توجه داشته باشند.