کد مطلب: 54287 تعداد بازدید: ۱۹۱

نماینده دفتر مقام معظم رهبری:

طلاب وسعت دانش خود را افزایش دهند / جامعه امروز پذیرای طلبه کم سواد نیست

چهارشنبه ۱۳ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۱:۱۷
نمایندگانی از دفتر مقام معظم رهبری به منظور بازدید و نشست با مسئولین و طلاب مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهراء (س) آمل در این مدرسه حضور یافتند.

حجت السلام هاشمی نماینده مقام معظم رهبری در جمع طلاب مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهراء (س) آمل بیان کرد: در نگاه قرآن و اهل بیت (ع) و در جمهوری اسلامی، حوزه های علمیه و روحانیت از  جایگاه و ارزش بالایی برخوردار هستند  که این عزت و تکریم برای دیگر اقشا جامعه به این گونه و تعابیر وجود ندارد؟
وی گفت: بر اساس روایات اسلامی، شخصی که برای طلب علم از خانه اش خارج می شود، ملائکه بال هایشان را زیر پای او پهن می کنند. بنابراین باید نسبت به جایگاه روحانیت و طلبگی خیلی اهتمام داشت که جایگاه مقدسی است.
نماینده مقام معظم رهبری در ادامه با اشاره به وظایف طلاب تصریح کرد: طلاب در این جامعه دو وظیفه ای اصلی، نشر علوم اهل بیت (ع) و مبارزه با تهاجم فرهنگی را برعهده دارند
وی افزود: با توجه به این که حوزه های علمیه پاسدار فرهنگ اهل بیت (ع) و ارزشهای دینی و انقلابی هستند لذا رسالت شما در این خصوص سنگین تر بوده و باید زحمت و تلاش بیشتری انجام داده و اطلاعات علمی و فناوری روز  خود را  تقویت کنید؛ چرا که جامعه امروزی ما طلبه کم سواد از لحاظ علمی و تکنولوژی را  نمی پذیرد.
در پایان این دیدار، خانم عظیمی از طلاب شاعر و فعال مدرسه دلنوشته ای را خطاب به مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) قرائت نمودند که مورد استقبال حضار واقع گردید.