کد مطلب: 54244 تعداد بازدید: ۱۸۴

بصیرت و روشنگری در زمان وقوع فتنه ضروری است

سه شنبه ۱۲ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۳:۵۸
نشست بصیرتی بررسی عوامل ایجاد حماسه 9 دی در مدرسه علمیه خواهران ریحانه الرسول(س) نکا (س) در سپاه ناحیه این شهرستان برگزار شد

آقای نجیب زاده کارشناس و هادی سیاسی در این نشست اظهار کرد: در دنیا همیشه  صاحبان قدرت و سرمایه،سر دمداران همه دولتها و ملتها بوده اند؛ لذا بلوک شرق وغرب ایجاد شد؛ اما ایران با رهبری امام خمینی به پا خاسته و اعلام کرد که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند؛ همچنین امام فرمود که اگر سرتا سر ایالتهای آمریکا مسجد بسازند و هر صبح وظهر و شام از مناره های آن مسجد اذان پخش کنند، باز شیطان است .
وی افزود: دشمنی آمریکاییها از زمانی شروع شد که ملت ایران گفتند":نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی" و این که ما با کسی دشمن نیستیم مگر اینکه با ما دشمنی کند.
این کارشناس سیاسی در ادامه بیان کرد: امروزه کشور ما از نظر نظامی یکی از قدرتمندترین کشورها می باشد؛ نیروهای مقتدر کشور ما، پهباد آر کیو 170 که مجهز به قوی ترین رادار است را به راحتی به زمین می نشانند.ملوانهای آمریکایی را با لباس نظامی در آبهای ایران دستگیر می کنند؛ این در حالی است که ایران در زمان جنگ حتی کوچکترین ادوات جنگی را باید وارد می کرد .
هادی سیاسی افزود: در زمان ایجاد فتنه، جهت شناسایی و تشخیص راه حق از باطل، احتیاج به بصیرت و روشنگری است؛ همانطور که مقام معظم رهبری اصرار بر روشنگری داشتند که عوامل فتنه نباید فراموش شود و همچنین باید مراقب فتنه های جدید بود.
وی با اشاره به اقدامات حامیان عوامل فتنه 88 تصریح کرد: آنها در ابتدا منکر قضیه می شوند، به این صورت که؛ اصلا فتنه ای صورت نگرفت؛ در ادامه از رحمانیت اسلام سوء استفاده کرده و بحث بخشش را مطرح می کنند که اگر اتفاقی افتاده شما گذشت کنید و در مرحله آخر فتنه گران را خودی و سرمایه نظام می دانسته، در نتیجه عملا می خواهند آنها را به قدرت برسانند .
نجیب زاده در ادامه گفت: هدف کسانی که با کلمه فتنه مخالف بوده و در پی خاموش کردن آن می باشند،  بر ملا نشدن نقش آن ها ، حفظ جایگاه آن ها در بین مردم ، حفظ حیات سیاسی وهم حزبی های خود ، و... است.
وی در پایان با اشاره به آثار و تبعات فتنه خاطر نشان کرد: حرمت شکنی به ارزش های دینی، ریزش نیروهای انقلاب ونظام، ایجاد شکاف بین مردم، تحمیل هزینه های اقتصادی، زیر سوال بردن نهادهای قانونی با کار های غیر قانونی، ساختار شکنی و ایجاد تشویش ذهنی  از جمله این آ