کد مطلب: 53425 تعداد بازدید: ۲۰۲

امام جمعه فریدونکنار:

کار خیرین حوزه های علمیه جهاد مالی است

شنبه ۲ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۵:۴۰
کار خیّرین حوزه های علمیه بسیار ارزشمند و جهاد مالی است که در بعضی از آیات، بر جهاد نفسی و جانی مقدم شده است.

حجت الاسلام جلالی امام جمعه فریدونکنار در اولین اجلاس جامعه خیرین حوزه علمیه خواهران مازندران که با حضور ائمه جمعه، مسئولین، خیرین، مؤسسین، اعضای هیات امنا و مدیران مدارس علمیه خواهران مازندران در اردوگاه شهید رجائی فریدونکنار برگزار شد، بیان کرد: پیامبر(ص) در حدیث ثقلین مسلمانان را به دو امر قرآن و عترت سفارش نمود که با حفظ و احیاء آرمان قرآن و اهداف اهل بیت(علیهم السلام) این امر حضرت رسول محقق می شود.
وی افزود: یکی از مهمترین راههای اساسی جهت حفظ آرمانهای قرآن و اهل بیت (علیهم السلام) تاسیس حوزه های علمیه ای است که در آن اسلام ناب الهی تدریس شده و به دانش پژوهان و طلاب علوم دینی آموخته می شود و آنها نیز به عنوان مبلغین دین این معارف را  مراکز آموزشی و... در کشور و سراسر دنیا به دیگران می آموزند.
امام جمعه فریدونکنار تصریح کرد: وجود حوزه علمیه در تمام شهرها ضروری است و این که گفته میشود با وجود حوزه علمیه در یک شهر نیازی به تاسیس آن در شهرهای مجاور نمی باشد حرف غلطی است؛ چرا که مشاهده می کنیم در بسیاری از شهرها چندین دانشگاه وجود دارد با این حال در شهرهای مجاور نیز این مراکز دایر هستند و کسی ادعای بی نیازی نمی کند.
وی در ادامه گفت: حوزه های علمیه سابقه درخشانی در طول تاریخ داشته و بزرگانی چون حضرت امام خمینی(ره)، علامه امینی، آیت الله حائری و... از ثمرات این مراکز می باشند.
حجت الاسلام جلالی اعلام کرد: در قرنهای متمادی از صدر اسلام تا کنون، دانش آموختگان حوزه های علمیه همواره محافظ و نگهبان امور دینی و اسلام ناب محمدی(ص) و هدایتگر مردم بوده اند که انقلاب اسلامی یکی از مصادیق آن است که به رهبری حضرت امام خمینی(ره) به وجود آمد و به واسطه آن انسانهای زیادی چه در داخل و چه در خارج کشور هدایت شده و الگو و سرمشق دیگر انقلابها در سراسر دنیا گردیده است.
وی اظهار کرد: همه ما سفر طولانی در پیش داریم که باید برای این مسیر، زاد و توشه فراهم نمائیم و در این خصوص نباید به این امید باشیم که بعد از مرگ با اموال و...ما، دیگران برایمان عمل بفرستند؛ بلکه باید در زمان حیات خود به فکر توشه آخرت بوده و با اموال و... خود در جهت خیر قدم برداریم.
امام جمعه فریدونکنار در پایان خاطر نشان کرد: کار خیّرین حوزه های علمیه بسیار ارزشمند و جهاد مالی است که در بعضی از آیات، بر جهاد نفسی و جانی مقدم شده است