کد مطلب: 51963 تعداد بازدید: ۲۳۱

مدیر مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهرا(س) تنکابن:

وحدت اسلامی رمز موفقیت مسلمانان در فتنه ها و توطئه های دشمنان است.

دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۳:۲۷
رمز موفقیت مسلمانان در دوران فتنه ها و مصیبتهای دشوار، قرار گرفتن در سایه وحدت اسلامی است، بنابراین اگر مسلمانان جهان اعم از شیعه و سنی بر اساس مشترکات اسلام به امتی واحد تبدیل شوند، هیچ دشمنی یارای مقابله با این زنجیره اسلامی را نخواهد داشت.

خانم زهرا هدایتی همت مدیر مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهرا(س) شیرود تنکابن  طی گفتگویی به مناسبت هفته وحدت در مورد نقش ولادت حضرت محمد مصطفی (ص) در همبستگی میان مذاهب و جوامع اسلامی بیان کرد: حضرت محمد (ص) بشارت دهنده گفتمان صلح و عدالت در جهان و شخصیت والای ایشان محور اجتماع، اتحاد و همبستگی مسلمانان و مذاهب می باشد؛ لذا مسلمانان می توانند با الگو گیری از سیره و سنت رسول اکرم(ص) در مسیر دستیابی به زندگی مسالمت آمیز گام بردارند.
وی در خصوص تاثیر هفته وحدت در نزدیکی مسلمانان و وحدت و انسجام امت اسلامی گفت: رمز موفقیت مسلمانان در دوران فتنه ها و مصیبتهای دشوار، قرار گرفتن در سایه وحدت اسلامی است و تفرقه انسان ها را از هویت و تعالیم اسلامی دور می کند؛ بنابراین اگر مسلمانان جهان اعم از شیعه و سنی بر اساس مشترکات اسلام به امتی واحد تبدیل شوند، هیچ دشمنی یارای مقابله با این زنجیره اسلامی را نخواهد داشت.
مدیر مدرسه علمیه خواهران شیرود در ادامه اظهار کرد: یکی از دستاوردهای هفته وحدت، حفظ اتحاد بین مذاهب مختلف اسلام می باشد و یکی از مهمترین راهکار ها برای از بین بردن  طرحهایی که در اردوی دشمن برای مسلمانان برنامه ریزی شده از جمله دامن زدن به جنگهای مذهبی و فرقه ای در درون جهان اسلام، تقویت جنگهای نژادی و ملیتی، ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی و تجزیه جهان اسلام، حفظ وحدت است.
وی با اشاره به تاثیر وحدت بین مسلمین در تحقق آرمان‌های اسلامی مانند آرمان فلسطین اعلام کرد: آنچه امروزه باعث شکست سیاستهای یک جانبه آمریکا و اسرائیل در خاورمیانه و حتی در کشورهای حوزه آمریکای لاتین شده، بیداری اسلامی است که روز به روز میان اقشار مختلف مردم نمود بیشتری می کند و این بیداری که با تاسی از آمانهای والای انقلاب اسلامی و با تکیه بر قرآن و شعائر اسلامی حاصل شده است، ثمره اتحاد عمیق  ملتهای جهان علی الخصوص مسلمانان می باشد که توانستند با این امر، سرنوشت خودشان را تغییر دهند.
وی افزود: طلاب باید سطح معرفت و بصیرت سیاسی و دینی خود را با مبنا قرار دادن آموزه های قرآن ارتقا داده و از هرگونه اختلاف، تفرقه افکنی و یا غلو گرائی در هر مذهبی جلوگیری نموده تا با حفظ وحدت بین برادران مسلمان و تقریب مذاهب اسلامی هر روز بر قدرت اسلام افزوده و دشمنان را نابود نمایند.
هدایتی همت در پایان با اشاره به وظایف طلاب در هفته وحدت خاطر نشان کرد: ابلاغ پیام همبستگی و اتحاد در منابر عمومی، پایگاههای مذهبی، مراکز تعلیم و تربیت، حضور پر ثمر و مفید در فضای مجازی و... از جمله وظایف طلاب در این خصوص می باشد.