کد مطلب: 51847 تعداد بازدید: ۱۰۹

تبیین اسلام ناب و شناساندن آن به جهان از مهمترین وظایف طلاب در عصر غیبت می باشد.

شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۴:۰۳
تکاپو و تلاش در جهت آماده کردن جامعه برای ظهور امام زمان(عج) و تبیین اسلام ناب و شناساندن آن به جهان از مهمترین وظایف طلاب در عصر غیبت می باشد

حجت الاسلام هاشمیان استاد حوزه و دانشگاه درنشست وظایف طلاب در عصر غیبت در  مدرسه علمیه خواهران عصمتیه بابل بیان کرد: انتظار فرج به معنای آماده شدن برای تحقق وعده الهیست وتا ما ظهور نکنیم امام زمان ظهور نخواهد کرد.  
وی تکاپو و تلاش در جهت آماده کردن جامعه برای ظهور حضرت را از وظایف طلاب در عصر غیبت دانست واظهار داشت: تبیین اسلام ناب و شناساندن آن به جهان از مهمترین وظایف طلاب در عصر غیبت می باشد.
این استاد حوزه گفت: جهان سوم جایی است که مردم آن در پی آمدن یک روز خوب و نه آوردن یک روز خوب هستند ؛ حال آنکه باید در پی آوردن یک روز خوب بود و این امر موجب تبدیل شرایط موجود به شرایط مطلوب خواهد شد.
حجت الاسلام هاشمیان تصریح کرد: مشکل امروز ما بی توجهی برخی از مردم است که منجر به بی یاری حضرت حجت می شود لذا آگاهی بخشی و بالا بردن سطح معرفت مردم همان انتظار فرج است که از آن به عنوان افضل الاعمال یاد شده است.
وی در پایان خاطر نشان کرد: امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف یار خوب را می خواهد؛ لذا ما به عنوان سربازان ایشان  باید حوزوی بودنمان در رفتار و کردار مان جلوه گر باشد؛ زیرا  ایشان از ما برخورد کریمانه با پدر و مادر و خلق نیکو داشتن با همسر و فرزندان و سایر اطرافیان و... را می خواهد.