کد مطلب: 51846 تعداد بازدید: ۱۵۷

مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران اعلام کرد:

ضرورت انجام تحقیقات میدانی و تاثیرگذار متناسب با نیاز جامعه در حوزه های علمیه خواهران

شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۱:۳۰
انجام تحقیقات میدانی و تاثیرگذار متناسب با نیاز جامعه توسط طلاب بسیار ضروری و مفید بوده و برنامه ما این است که انجام این پژوهشها، مقاله، پایان نامه و... مقدمه ای برای بالابردن ضریب اثرگذاری اجتماعی، فرهنگی و... حوزه های علمیه خواهران در جامعه باشد.

حجت الاسلام والمسلمین علی غفاری مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران در اجلاسیه مدیران مدارس علمیه خواهران این استان با رویکرد پژوهشی که با حضور برخی از مسئولین معاونت پژوهش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران کشور و همچنین مدیران، معاونین پژوهش و کتابداران این مدیریت در مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس(س) ساری برگزار شد، بیان کرد: استان مازندران از دیرباز به دیار علویان شهرت دارد و به علت وجود علمای سلف از گذشته تا به امروز، حوزه عقاید و اخلاق این منطقه حفظ مانده است؛ اما نمی شود تنها به این مسئله بسنده نمود.
وی افزود: مازندران به عنوان استان مرکزی منطقه شمال به دلیل برخورداری از نعمات خدادادی، درختان سرسبز و دریای خروشان، مرکز حمله فرهنگهای مختلف و مسموم از سراسر کشور و برخی از نقاط دنیا می باشد؛ لذا تکلف ما در این استان سنگین تر بوده و اگر مدیریت و برنامه ریزی درستی در حوزه فرهنگ دینی و ارزشهای اعتقادی انجام نشود، قطعا مدال پرافتخار علویت را از دست خواهیم داد.
وی در ادامه اظهار کرد: مدیریت حوزه علمیه خواهران در این استان از سال 86 با عنوان مدیریت حوزه علمیه خواهران منطقه 5 که شامل دو استان مازندران و گلستان بوده، فعالیت خود را آغاز نمود که کل طلاب مشغول به تحصیل ما تا قبل از تاسیس این مدیریت در استان 934نفر، فارغ التحصیل547 نفر و در مجموع 1481 طلبه و تعداد مدارس علمیه خواهران 11 مدرسه بوده است که در حال حاضر  بعد از 10 سال، تعداد طلاب شاغل به تحصیل ما 4132، فارغ التحصیل 1744 و در مجموع  کل طلاب ما به غیر از طلاب غیر حضوری به 5876 نفر  و تعداد مدارس مصوب ما به 24 رسیده است که این آمار نشانگر این است که بعد از تشکیل مدیریت حوزه علمیه خواهران در استان تا کنون تعداد طلاب تقریبا 4 برابر و تعداد مدارس علمیه خواهران 2 برابر شده است.
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران تصریح کرد: وجود این تعداد مدرسه علمیه خواهران و طلبه به عنوان علمداران حوزه اخلاق، اعتقادات و روشنگری در مازندران، وظیفه ما را سنگین تر می کند؛ بنابراین باید برسی نمائیم که این لشکر عظیم، چه تاثیراتی در منطقه داشته اند.
وی گفت: در حال حاضر که دشمن با تمام امکانات و با استفاده از تمام ابزارهای به روز دنیا  و همچنین بهره گیری از محافل داخلی، خارجی و بین المللی در مصاف با ارزشهای دینی ما به میدان آمده است؛ وظیفه ما حوزویان به عنوان سربازان مکتب اسلام و انقلاب و همچنین مشعل داران هدایت در مقابله با جنگ نرم دشمن، بسیار سنگین است؛ لذا اگر بخواهیم تنها به این آمار و همچنین درس خواندن، نوشتن چند کتاب، مقاله، پایان نامه و برگزاری همایش و سمینار و ... مانند برخی سازمانها اکتفا نماییم، نخواهیم توانست مشکلات و معضلات اجتماعی و فرهنگی جامعه را برطرف نمائیم.
حجت الاسلام غفاری در پایان خاطر نشان کرد: در حال حاضر یکی از رسالتهای ما که دغدغه مقام معظم رهبری هم می باشد، رفع آسیبهای اجتماعی، فرهنگی ... است که در این مسیر انجام تحقیقات میدانی و تاثیرگذار متناسب با نیاز جامعه توسط طلاب بسیار ضروری و مفید بوده  و برنامه ما این است که انجام این پژوهشها، مقاله، پایان نامه و... مقدمه ای برای بالابردن ضریب اثرگذاری اجتماعی، فرهنگی و... حوزه های علمیه خواهران در جامعه باشد