کد مطلب: 51240 تعداد بازدید: ۱۵۷

برگزاری نشست «چگونگی ارتباط با نامحرم در روابط اجتماعی» در مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهرا آمل

چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۹:۰۰
نشست «چگونگی ارتباط با نامحرم در روابط اجتماعی» در مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهراء (س) آمل برگزار شد.

خانم مهربان؛ مدیر مدرسه علمیه خواهران آمل در این نشست در خصوص اهمیت رعایت حدود بین نامحرم خصوصاً در میان طلاب بیان داشت: طلاب باید ایمان خود را تقویت نموده و رفتار خود را با الگو گیری از زندگی حضرت فاطمه (س) مطابقت دهند چرا که باید با عمل درست، دیگران را تحت تاثیر خود قرار داد.
وی گفت: لازم است طلاب در مرحله بعد ، آگاهی و دانش خود را افزایش دهند و در برخوردها و نشست و برخاست ها مراقبت نمایند که با چه افرادی در ارتباط هستند.
مدیر مدرسه علمیه خواهران آمل با اشاره به دسیسه های بیگانگان برای فروپاشی کانون خانواده تصریح کرد: امروزه دنیای غرب بستری ایجاد کرده تا اعضای خانواده از هم فاصله گرفته و هرکدام از زن و مرد به صورت جداگانه در عرصه های مختلف اجتماعی و اقتصادی فعالیت کنند.
وی تاکید کرد: از جمله مواردی که می توان در زمینه رعایت حدود با نامحرم در جامعه به آن اشاره کرد این است که بانوان و به ویژه طلاب تا حد امکان همراه همسران و یا یکی از محارم خود در بیرون از منزل حضور پیدا کرده و از فعالیت های اجتماعی غیر ضروری خودداری نمایند.
خانم مهربان در خصوص نحوه ارتباط با نامحرم در روابط خانوادگی اظهارداشت: در روابط خانوادگی و مهمانی ها نیز باید به رعایت حدود بین محرم و نامحرم ملزم بود و با حفظ ظاهری آراسته و پوشش مناسب و دوری از شوخی های بیهوده، با اطرافیان صله رحم نمود.
وی در ادامه با اشاره به آیه 24 سوره مبارکه نور تصریح کرد: بانوان باید از نگاه مستقیم و خیره به نامحرم پرهیز نموده و نوعی حریم و حائل که همان عفت و حیا است، بین خود و نامحرم قرار دهند.