کد مطلب: 49997 تعداد بازدید: ۱۷۲

لازمه تحقق جامعه حقانی اندیشه سازی است

دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۷:۳۰
لازمه تحقق جامعه حقانی اندیشه سازی است، بنابراین باید با نسبت به واقعه کربلا اندیشه سازی صورت گیرد

حجت الاسلام نصراله زاده کارشناس مباحث اخلاقی در نشست تفسیر گام های اساسی امام حسین (ع) در هدایت جوامع انسانی  در مدرسه علمیه خواهران الزهرا (س) بابل بیان کرد: هدایت گری در کربلا براساس معماری آیات قرآن صورت گرفت و در این راستا هیچ فرقی بین حضرت زینب (س) و ابا عبدالله الحسین (ع) در حفظ دین و احیاء آن نبوده است .
وی افزود: هدایت گری در کربلا طی چند گام صورت گرفت، که اولین قدم هدایت عاطفی و گریستن است، البته گریستن عظمت و ارزش دارد اما برای هدایت جامعه انسانی کافی نمی باشد.
کارشناس مباحث اخلاقی گفت: گام دوم هدایت گری در کربلا توسط عقل و اندیشه می باشد؛ اصحاب امام حسین (ع) با خطبه ها و مواعظ روشنگری های ایشان به 72تن رسیده و با علم آگاهی و تحقیق به سوی امام زمانشان آمدند؛ لذا اگر گریستن را با علم پیوند بزنیم مشکلات حل خواهد شد و جزو هدایت شدگان خواهیم شد.
وی اظهار کرد: هرکسی که تقوا لباس اوست هیچ وقت از مسیر هدایت جدا نخواهد شد لذا جسم امام حسین (ع) و یارانش زیر سم اسب رفت، اما در فکر و اندیشه آنها هرگز این اتفاق صورت نگرفت
حجت الاسلام نصرالله زاده تصریح کرد:  لازمه تحقق جامعه حقانی اندیشه سازی است و تنها گریه بر جسم ابا عبدالله (ع) تاثیر گذار نمی باشد؛ بنابراین باید با نسبت به واقعه کربلا اندیشه سازی صورت گیرد  تا واقعه عاشورا برای ما مانند حضرت زینب (س) زیبا شود.