کد مطلب: 49977 تعداد بازدید: ۲۲۷

مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران خبر داد:

برگزاری دوره تربیت مربی با موضوع جمعیت در حوزه علمیه خواهران مازندران

دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۰:۴۴
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران گفت: یکی از برنامه های حوزه علمیه خواهران مازندران پیگیری دغدغه مقام معظم رهبری در بحث جمعیت است؛ لذا با همکاری قرارگاه خاتم الاوصیاء(ص) مازندران دوره های تربیت مربی جمعیت را در سطح استان برگزار می نمائیم.

حجت الاسلام والمسلمین علی غفاری مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران در نشست هم اندیشی با مسئول قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء(ص) مازندران در خصوص برگزاری دوره تربیت مربی جمعیت، بیان کرد:  لازمه تحقق اهداف انقلاب، آرمان های حضرت امام (ره)، رهنمودهای مقام معظم رهبری و رسالتهای حوزه های علمیه که پشتوانه بیش از هزار سال دارد، هم افزائی و بهره گرفتن از همه ظرفیتهای داخلی و خارجی است.
وی افزود: سیاست ما تعامل با تمام سازمانهای اجتماعی، فرهنگی و... است که در مسیر رسالت حوزه علمیه که مبتنی بر اهداف اسلام و انقلاب می باشد، حرکت می کنند و قطعا  قشری نگری و عمل نمودن براساس آن نتیجه ای جز هدر رفتن سرمایه نخواهد داشت.
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران تصریح کرد: با توجه به این که حوزه علمیه به تعبیر مقام معظم رهبری مادر نظام بوده و تمام نهادهای انقلابی مولود و فرزندان حوزه علمیه هستند؛ لذا در جهت تحقق رسالت خود با سازمانهای مختلف هم افزائی خواهیم داشت؛ و قطعا حضور افراد انقلابی در این سازمان ها یک فرصت  بسیار خوبی است و با همکاری آنها می توانیم در جهت پیشبرد اهداف اسلام، نظام و حوزه های علمیه گام برداریم که  قرارگاه خاتم الاوصیاء(ص) مازندران یکی از این نهادها می باشد.
وی در ادامه گفت: تمام مدارس علمیه خواهران مازندران داری پایگاه بسیج بوده و کلیه طلاب ما عضو بسیج حوزه می باشند و در حال حاضر این استان دارای حدود 5 هزار طلبه بسیجی خواهر در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد که این ظرفیت بسیار خوبی جهت همکاری با این قرارگاه بوده و قطعا اگر نتوانیم از این فرصت به درستی استفاده نمائیم، پاسخگوی نسل حاضر و آینده نخواهیم بود.
حجت الاسلام غفاری اظهار کرد: یکی از برنامه های حوزه علمیه خواهران مازندران پیگیری دغدغه مقام معظم رهبری در بحث جمعیت است که تا کنون نشستهای تخصصی و روشنگری را هم در مدارس علمیه خواهران برای طلاب و هم در جامعه برای عموم مردم انجام داده و بنا داریم با همکاری قرارگاه خاتم الاوصیاء(ص) مازندران دوره های تربیت مربی را جهت انجام یک اقدام اساسی و بنیادی در این زمینه در سطح استان برگزار نمائیم.
وی تصریح کرد: جامعه هدف ما در طرح تربیت مربی در بحث جمعیت، حوزه علمیه خواهران با حضور کلیه خواهران طلبه مبلغی که در این زمینه تا کنون فعالیت نموده اند، طلابی که در این خصوص آثار پژوهشی دارند، مشاورین مدارس علمیه خواهران، طلابی که در طرح رحمت شرکت نمودند و.... می باشند که می توان با همکاری قرارگاه خاتم این طرح را در مازندران به صورت پایلوت اجرا نمود و سپس به کل کشور تعمیم داد.
مدیر حوزه علمیه خواهران مازندران در پایان خاطر نشان کرد: برای تحقق اهداف مورد نظر در این طرح، باید با برنامه منسجم حرکت نمود  و ابتدا و انتهای طرح مشخص شود. همچنین پیشنهاد ما این است که جلسات آموزشی پیوسته نبوده و به صورت ماهیانه یا فصلی برگزار و تکلیف محور بوده و حضور طلاب در جلسات بعدی منوط به انجام تکالیف ارائه شده باشد تا کارورزی صورت گرفته و طلاب با آمادگی کامل این دوره را طی نمایند.