کد مطلب: 49660 تعداد بازدید: ۱۷۴

مديرحوزه مازندران مطرح كرد:

تلاش دشمن برای ناكارآمدي اثرات روضه سیدالشهدا

دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۱:۴۲
استاد حوزه مازندران تصریح کرد: دشمن امروز تلاش می کند تا روضه ها در چارچوب روضه باقی بماند و کارآمدی و احیای معنوی اش را از دست دهد؛ حال آن که امام قبل از آن که امام آخرت باشد، امام دنیاست.

حجت الاسلام حیدریان استاد حوزه و دانشگاه در نشست با  طلاب مدرسه علمیه خواهران عصمتیه بابل بیان کرد: عاشورا زنده کننده قلوب مستعد است و با توشه اندک نیز می توان از عاشورا بهره برد به این معنا که اگر مقداری همت و تلاش کنید حسین علیه السلام شما را رها نخواهد کرد.
وی گفت: عده ای این تفکر را دارند که عاشورای امام حسین (علیه السلام) فقط برای غفران ذنوب است و چه بسا عده ای در صدد تقویت این تفکر نیز می باشند؛
استاد حوزه مازندران تصریح کرد: دشمن امروز تلاش می کند تا روضه ها در چارچوب روضه باقی بماند و کارآمدی و احیای معنوی اش را از دست دهد؛ حال آنکه امام قبل از آنکه امام آخرت باشد امام دنیاست و حسین بن( علیه السلام) در عبادت و هم در تعامل با خانواده و هم در برخورد با دشمن  الگومی باشد.
وی با محوریت سخنی از نهج البلاغه اعلام کرد: هر کس که امام گروهی قرار گرفت چه به عنوان مادری برای فرزندان یا استادی برای شاگردانش باید خود را قبل از ایشان تربیت کند.
حیدریان تصریح کرد: روضه های امام حسین علیه السلام علاوه بر اینکه موجب بخشش گناهان است ؛ رشد دهنده نیز می باشد و می توان در این روضه برای یاری حضرت حجت عجل الله کسب آمادگی کرد.
وی در پایان با بیان اینکه تمام عالم از انسانها گرفته تا سایر موجودات بر مدار عبودیت خلق شده اند، خاطر نشان کرد: رذالت نفس و ادب نکردن در برابر خالق و ولی الله موجب می شود که انسان زمین بخورد؛ همان طور که برخی در کربلا دچار آن شدند. لذا یاران امام حسین علیه السلام که دل را از تمام خبائث پاک کردند، به مقام عبودیت رسیده ودر خورشید وجود امام حسین علیه السلام ذوب شدند.