کد مطلب: 49544 تعداد بازدید: ۱۸۹

در گرامیداشت هفته تربیت بدنی در مدرسه علمیه خواهران آمل مطرح شد؛

لزوم توجه طلاب به ورزش و تربیت بدنی

شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۳:۴۶
توجه به ورزش برای خواهران طلبه ضرورت بیشتری دارد، چرا که اگر می خواهیم نسل سالم، فعال و بانشاطی در آینده به جامعه تحویل دهیم، باید مادران سالم و با نشاط داشته باشیم.

خانم مهربان؛ مدیر مدرسه علمیه خواهران آمل در مراسم گرامی داشت هفته تربیت بدنی در این مدرسه علمیه خواهران بیان داشت: مسئله ورزش و تقویت نیروی جسمانی هم در کلام بزرگان دین آمده و هم خداوند متعال در آیاتی از قرآن کریم به این امر اشاره نموده است.
وی گفت: وقتی انسان در سن جوانی است باید به تقویت نیرو و قدرت بدنی خود بپردازد چرا که وقتی سن فرد از 40 سال گذشت، اگر از قدرت بدنی بالایی برخوردار نباشد، نیرویش به تحلیل رفته و نمی تواند به طور کامل از عبادات بهره معنوی ببرد.
خانم مهربان با اشاره به اهمیت ورزش بانوان از نظر کارشناسان، تصریح کرد: ضرورت ورزش برای بانوان بیشتر است زیرا اگر می خواهیم نسل سالم، فعال و بانشاطی در آینده به جامعه تحویل دهیم، باید مادران سالم و با نشاط داشته باشیم.
وی افزود: با توجه به این که روح، تابع جسم است، اگر جسم توان کافی نداشته باشد، روح هم خسته وکم توان می شود. پس باید جسم را تقویت نمود و به این مسئله اهمیت داد.
مدیر مدرسه علمیه خواهران آمل در پایان تأکید کرد: طلاب باید ورزش را جزء برنامه های هر روز خود قرار داده و یک زمانی را به انجام ورزش و نرمش اختصاص دهند.